Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje Audi Stłuczka / ubezpieczenie w PTU  
Autor Wiadomość
djdemon_pl 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D3 FL
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 159
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-04-30, 11:09   Moje Audi Stłuczka / ubezpieczenie w PTU

Witam!

Koledzy - sam już nie wiem czy to moje auto jakies pechowe jest czy zauroczone.
W swoim temacie pisałem jakiś czas temu, że po odebraniu samochodu (jak je przyprowadziłem) babeczka wjechała mi tego samego dnia w tył. Pomalowany został zderzak tylni - auto odebrałem w sobotę a w we wtorek miałem uderzenie w bok. ;(

Przyznaje jednak, że z mojej winy, bo chciałem babkę przepuścić na pasach i zagapiłem się.

Dostałem w bok samochodu - Jestem załamany - bo na samochód chucham dmucham i dbam lepiej niż o siebie. i może dlatego tak jest, że człowiek jeździ cały czas pod wrażaniem...

Chciałbym jednak opisać sytuację, bo może moglibyście pomóc mi - na co mam zwrócić uwagę w naprawie mechanicznej zawieszenia i zeby nie dac wyrolować się podczas oględzin rzeczoznawczy.

Ubezpieczenie mam w PTU - pakiet AC ze zniesioną amortyzacją (wiec mają podobno zrobić wycenę w odniesieniu do nowych części) - to też może byc dobry temat, dla osób które mają zamiar tam się ubezpieczyć i będą śledziły mój wątek - celem oceny rzetelności tej firmy i wycen oraz wypłat.

Mój samochód dostał w bok jak widać na zdjęciach - ale najbardziej boję się o zawieszenie bo koło się przesunęło w kierunku zderzaka tylnego.

Od miejsca zdarzenia - do zakładu 5km przejechałem o własnych siłach - ale zapaliły mi się i abs i ESP.

Koledzy -= czy to w ogóle jest do naprawienia - żeby było w taki stanie jak sprzed kolizji. ?
Boje się o napęd Quatro

Na co zwrócić uwagę - jaki mniej więcej może być koszt części ?

Najbardziej sie boję o to, że po naprawie może być coś nie tak - a bym się chyba załamał, bo to auto wymarzone, na które długo czekałem. ;(








Proszę o rady i to czy może mieliście podobną kolizję - bo ja myślę o tym aucie i spać nie mogę, że może być coś nie tak ;(
Powyżej prezentuję zdjęcia
_________________
"Wierny Ideałom"
Było: A8 4.2 '95, A8 4.2 D2 FL '99,
Jest: A8 4.2 D3 FL '05
 
 
Pers 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 177
Skąd: Poznań/Suchy Las
Wysłany: 2010-04-30, 14:44   

Kolego nie wydaje mi sie że naprade będzie zbyt trudna.
Na moje oko to błotnik jest do wymiany i raczej nie prubował bym go reanimować...
Jeżeli chodzi o jazde 5km od miejsca stłuczki do domku to nie powinno sie nic stać a tak nawiasem skoro masz pakiet AC to nie mogłeś zadzwonić po Pomoc Drogową??? przeciesz masz pewnie wykupiony pakiet assistance...
Świecąca sie kontrolka ABS i ESP to pownie wina uszkodzonego czujnika który znajduje sie przy każdym kole u ciebie mógł czasme pujść ten gdzie było walnięcie.
Nie panikuj wszystko będzie dobrze tylko daj info jak twoje ubezpiecznie spisało sie :/
_________________
Miłość od pierwszego kontaktu :-)
 
 
djdemon_pl 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D3 FL
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 159
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-04-30, 16:36   

Zapewniam koledzy o informacji związanej z wyceną i przygodą PTU - nasłuchałem się dużo o ich nierzetelności i problemach z wypłatą - więc trochę się obawiam, ale zobaczymy jak pójdzie...

Pers - dzięki za pocieszenie :)
_________________
"Wierny Ideałom"
Było: A8 4.2 '95, A8 4.2 D2 FL '99,
Jest: A8 4.2 D3 FL '05
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-04-30, 18:53   

djdemon_pl napisał/a:
Zapewniam koledzy o informacji związanej z wyceną i przygodą PTU - nasłuchałem się dużo o ich nierzetelności i problemach z wypłatą - więc trochę się obawiam, ale zobaczymy jak pójdzie...

Ależ kolego djdemon, jeżeli masz obawy co do rzetelności ubezpieczyciela to najprostszą rzeczą jaką można zrobić to oddać auto na naprawę bezgotówkową do ASO - zarobić to na tym nie zarobisz ale po pierwsze auto zrobią w ASO zgodnie z technologią producenta a po drugie i dla Ciebie najważniejsze, całość kontaktów z ubezpieczycielem przejmuje na siebie ASO a oni nie dadzą sobie w kaszę dmuchać i mieszać oraz zwlekać z zapłatą za naprawę auta.

Jeżeli masz blisko do Warszawy to tutaj mogę Ci pomóc w kontaktach z ASO ewentualnie w znalezieniu innego warsztatu blacharsko-lakierniczego który na 100% potrafi ogarnąć temat naprawy A8/S8 (takie auta oraz lepsze robią na codzień) oraz wziąść na siebie ciężar kontaktów z ubezpieczycielem.
Jeżeli jesteś zainteresowany pisz na PW.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
club-iguana 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tip+F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jaro
Jeżdzę: A8L
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 215
Skąd: Brzozowa/WGM
Wysłany: 2010-04-30, 20:47   

No to Demonik zaszalał :-)
Ale ja byłem lepszy, może założymy dział kto jak skasował swoją ÓSEME? :-)
_________________
CCCO A8 D2 4.2 '96 -> Allroad 2,7T '02 -> A8L D3 4.2 '04 - to wszystko już było.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.