Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
O tym jak Compensa robi całkę :)  
Autor Wiadomość
Bugalon 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtek
Jeżdzę: D2
Pomógł: 24 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 789
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2016-02-18, 10:42   O tym jak Compensa robi całkę :)

Cześć.

Mojemu bratu dojechali w tyłek jakims zasranym renaultem :) Ubezpieczyciel zrobił całkę zupełnie bezczelnie. Wyobrazcie sobie ze wycenili wartośc auta na 8700 pln :) a 4 miesiace temu zaplacilismy za nie uczciwe 15k (bo samochod naprawdę w bardzo przyzwoitym stanie jest i jest wart według nas tej ceny). Poniżej wrzucam Wam pismo, które dostalismy od ubezpieczyciela (usunięte są adresy i numer rejestracyjny). Jak według Was powinnismy teraz walczyć o zwrot pelnej kwoty naprawy (wycenionej przez ubezpieczyciela na niemal 8700 PLN). Proponują na dzień dobry 5200 do ręki i szkode całkowitą z czym my się nie zgadzamy bo cała wannę tylną (podłoga) trzeba wymieniać i robić sporo prac lakierniczo blacharskich.







_________________
Pozdrawiam Bugi

"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Mrozu76 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5hp24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 179
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-02-18, 11:20   

Powiem tylko jedno, chciałbym kupowac te auta w cenach wg ubezpieczalni i moc je sprzedawac w realnych, nawet z malym rabatem. Po roku bym miał kasy wiecej niż Rydzyk i Kulczyk razem wzieci :D
 
 
crew512 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Patryk
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 28
Dołączył: 05 Gru 2014
Posty: 65
Skąd: PL / CH
Wysłany: 2016-02-18, 11:43   

Firmy ubezpieczeniowe w PL to złodzieje, próbują dać jak najmniej, a nawet jeśli byś chciał naprawić auto w serwisie to wyszło by dużo drożej. Pisz odwołanie, bo pierwszej wyceny przecież nie musisz przyjąć.
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2016-02-18, 12:30   

Ja pier.....e co za pedały. ...
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
Bugal 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic 4Hp24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: D2
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 17
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-02-18, 12:52   dziwne podejscie...

Auto moje - po rozmowie ze znajomym prawnikiem - w dokumencie widnieje, że naprawa szkody nie przewyższa ceny pojazdu.... nie wiem dlaczego uznali naprawę za bezzasadną... Pomijając fakt obniżenia wartości samochodu o połowę, mam ochotę iść z nimi na noże - przypuszczam, że każdy rozsądny rzeczoznawca (a nawet biegły sądowy) jest w stanie podważyć podaną przez nich wartość auta przed wypadkiem...
 
 
Bucik 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jarek
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 35
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 68
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2016-02-18, 13:01   

Słuchaj musisz zrobić tak.


-Udaj się do PZM, jeśli nie masz nigdzie pod ręką google i wpisuj rzeczoznawca samochodowy (w okolicach)
-jak znajdziesz gościa zleć mu wykonanie ekspertyzy (od 300 do 600zł) zalezy gdzie mieszkasz
-dostaniesz ekspertyzę znajdź prawnika który zajmuje się odszkodowaniami (zapłacisz mu za to ok 1500-2500) dużo bo stawki w tym roku dla wynagrodzeń adwokackich poszły w górę, ale mniej to w ... w ubezpieczyciel pokryje koszt prawnika + koszt rzeczoznawcy a wypłaca jeszcze raz tyle to gwarantuje. Sam nic nie wysyłaj ja właśnie to przerabiam wycenili mi auto z 2012 roku w pełnej opcji w wersji limitowanej na 40tys gdzie ceny na allego zaczynaja się od 70tys :)

Sam nic nie wysyłaj bo to nic nie da, mi dołożyli 500zł jak przedstawie rachunki :)
_________________
V8 Hoffele sound ;)
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-02-18, 13:02   

Bugal, nie ma co się napinać....pisz odwołanie a jak będą się upierali walisz do sądu i tyle
statystycznie jest bardzo dużo debili co takie propozycje łyka jak pelikan więc ubezpieczyciele takie podejście stosują

;)
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-02-18, 13:08   

Bugalon napisał/a:
Mojemu bratu dojechali w tyłek jakims zasranym renaultem Ubezpieczyciel zrobił całkę zupełnie bezczelnie. Wyobrazcie sobie ze wycenili wartośc auta na 8700 pln a 4 miesiace temu zaplacilismy za nie uczciwe 15k (bo samochod naprawdę w bardzo przyzwoitym stanie jest i jest wart według nas tej ceny)
a od jakiej kwoty zapłaciłeś podatek ? założę się że od tych 15tyś a teraz jak przyszlo co do czego to auto warte połowę .... w takim zasranym kraju żyjemy.

rzeczoznawca niezależny który oszacuje wartość auta i jeszcze raz wyceni naprawę i pisać odwołanie ! Tylko tak możesz to zrobić i tak tez bym robił
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
Bugalon 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtek
Jeżdzę: D2
Pomógł: 24 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 789
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2016-02-18, 13:12   

Generalnie sami sobie strzelili w kolano o 28 złotych :) Ogólnie w prawie ubezpieczeniowym jest tak, że jeśli wartość naprawy nie przekracza wartości rynkowej auta, to ubezpieczyciel nie może zastosować szkody całkowitej i posługiwać się dyferencyjną metodą obliczania wartości odszkodowania (co w tym przypadku uczynił). Zgodnie z załączonymi papierami brakuje dokładnie tych 28 złotych :)

Zrobimy tak, że napiszemy odwołanie podając odpowiednie akty prawne które to regulują i przytoczymy wyroki sądów które do tej pory w podobnych sprawach zapadły. Jeśli wypłacą całkowitą kwotę naprawy jaką sami wyliczyli (czyli 8672 PLN) to wezmiemy kasę i z głowy. Jak nie wypłacą to zrobimy stosowne ekspertyzy i w razie konieczności pójdziemy do sądu :)
_________________
Pozdrawiam Bugi

"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Bucik 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jarek
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 35
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 68
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2016-02-18, 13:24   

no jak uważacie, moim skromnym zdaniem ja bym tam leciał do adwokata i był zadowolony z tego co zobacze na kącie po ok 30 dniach.
_________________
V8 Hoffele sound ;)
 
 
Bugalon 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtek
Jeżdzę: D2
Pomógł: 24 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 789
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2016-02-18, 13:32   

Grunt to zachować spokój i kierować się logiką :) Nie potrzebujemy prawnika do załatwienia tego tematu, jesteśmy na tyle biegli w pisaniu pism, pozwów do sądu i innych tego typu dokumentów, że poradzimy sobie spokojnie bez niczyjej pomocy za kilka tysięcy :)

Temat załozyłem, bo byłem ciekawy Waszych doświadczeń. Byc może któryś z Was podrzuci nam jakisz lepszy szbalon działania inny niż ten który mamy w planach :) Jedno jest pewne - zachowujemy spokój. Samochód co prawda nieco pokiereszowany ale jeździ więc nie ma wielkiego dramatu na chwilę obecną.
_________________
Pozdrawiam Bugi

"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Korton 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: a8 d3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 371
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-18, 15:29   

Z OC sprawcy maja ci obowiazek wyplacic za naprawe do rownowartosci pojazdu. Bylo juz to wiele razy walkowane, to nie AC. Owszem jesli naprawa przekroczy wartosc pojazdu, to nie jest to zasadne.
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-02-18, 15:42   

na podstawie tego kosztorysu jaka cena za te czesci w oryginale kalulowaliscie juz ? jakie koszty lakierowania w normalnych nie zlodziejskich stawkach ? bez rzeczoznawcy sie i tak nie obejdzie .... ba w sadzie pokryjesz nawet bieglego ok 1500 zł wiec i tak cie to nie ominie a bledy wierz mi jest gdzie popelnic wiec zostawil bym to profesjonalistom
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Bugal 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic 4Hp24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: D2
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 17
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-02-18, 18:10   

Preston81 - nie chodzi o to, żeby doić z nich kasę - za samą wycenę naprawy w serwisie Audi w Olsztynie muszę zapłacić około 400zł. Wycena rzeczoznawcy (najlepiej biegłego sądowego) z PZMotu to kolejene 600 zł. Porada prawnika to pewnie kolejen 400 itd itd itd... Chodzi o to, żeby firma ubezpieczeniowa wypłaciła mi taką kwotę na naprawę mojego auta jaką sama wyliczyła. Nieporozumieniem jest to, że koszt naprawy nie przewyższa wartości auta a ktoś stwierdził że tego auta nie opłaca się naprawiać. Napiszemy odwołanie i zobaczymy jaka będzie ich reakcja - jak będzie źle sprawa i tak pewnie skończy się u prawnika. Szkoda tylko czasu i nerwów.
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2016-02-19, 00:19   

Bugal napisał/a:
za samą wycenę naprawy w serwisie Audi w Olsztynie muszę zapłacić około 400zł
Qrwa, za co? Za pół godziny roboty ...debilizm! W DE jedziesz to "swojego" warsztatu na wycenę i nic nie płacisz.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.