Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Przekroczyłeś prędkość i chcą zabrać ci prawko?? zobacz!!  
Autor Wiadomość
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-11-05, 18:47   

bazzzyl napisał/a:
Ja trochę mniej, bo zmieniam markę na Solaris.

Ale będziesz jeździł z kierowcą ;)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
bazzzyl 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2 FL '99 4x4 193KM AQD
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 328
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-05, 22:49   

Kierowcą, który będzie po mnie zabierał zawsze punktualnie z tego samego miejsca :)
_________________

 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2015-11-22, 13:07   

Bartek z tym solarisem to taki

no ale chyba taki solaris miales na mysli

_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-22, 13:39   

Ogladałem ciekawy program na temat olewania zdjec z fotopstryczków. W zasadzie te same przepisy które oni wykorzystuja mozemy my wykorzystac i taki mandat jest w skutek błedów proceduralnych nieważny. W necie sa ciekawe wzory odwołań. Więc panowie tak obecne zabieranie prawka jak i wiele innych niedopracowanych procedur da sie ominać bez problemu.
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-11-22, 14:29   

Dalej walczę o swoje - nie jest łatwo :(
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
KRUSZYN_3CITY 
Użytkownik



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: ON
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 40
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-11-22, 16:16   

Zastanawiam się dlaczego nie skorzystałeś z luki prawnej i nie oznajmiłeś smerfowi że nie masz przy sobie prawa jazdy? Poczucie winy i chęć poniesienia kary to jedno ale oglądanie a8 stojącego w garażu pod kocem jest nie do zaakceptowania. Pomiary robione są zazwyczaj w miejscach gdzie łatwo nas złapać i nie powodujemy zagrożenia ( prosta dwa pasy i zero zabudowań ). Jedyne poczucie winy jakie mam przy takiej okazji to takie że dałem się złapać. Dobrze że aby uniknąć odebrania uprawnień wystarczy nie posiadać przy sobie dokumentu. <brawo>
_________________
A8 D3 4.0 TDI V8 chip 310KM QUATTRO [G8 DAN]
ALFAROMEO 147 1.6 T.SPARK

Kącik mądrości :

》Prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu i dobrobycie, tylko nie liczni są w stanie znieść nasze sukcesy 《
》Nigdy nie sprzeczaj się z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem 《
》Pieniądze, alkohol i narkotyki są dla mądrych ludzi 《
 
 
bazzzyl 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2 FL '99 4x4 193KM AQD
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 328
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-22, 21:06   

To nie do końca tak kolego.
Co prawda fizycznie Ci nie odbiorą (za brak dokumentu zapłacisz 50zł), ale wniosek i tak pójdzie. Cała procedura pewnie zajmie około 2 miesięcy więc przez ten czas teoretycznie możesz jeździć.

Ja skorzystałem ze stronki:

http://anuluj-mandat.pl/b...alyte-lti-20-20

Napisałem odwołanie do sądu (w ciągu 7 dni od zajścia) oraz następne do Urzędu Dzielnicy po otrzymaniu od nich pisma (znowu termin 7 dni) i czekam. Pewnie czasowo nic to nie da, ale walczyć trzeba.
_________________

 
 
KRUSZYN_3CITY 
Użytkownik



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: ON
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 40
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-11-22, 21:26   

W artykule z tego tematu napisali że w przypadku braku dokumentów nie mogą wnioskować o odebranie uprawnień gdyż muszą to zrobić w momencie ujawnienia. Cytuję : Wspomniany przepis z ustawy o kierujących ma za to inne kluczowe znaczenie. Wyjaśnia nam jedno, że na pewno chodzi o zatrzymanie dokumentu, czyli blankietu prawa jazdy. Jesli nie mamy przy sobie blankietu zatrzymanie w ogóle nie nastepuję i nie tylko nic się nie zawiesza, ale nawet wtedy nie można d CEPIKU wklepać żadnej informacji o zatrzymaniu - co potwierdza trafnosć naszych rozważań. Zwłaszcza, ze zatrzymania może dokonać tylko Policjant w momencie ujawnienia wykroczenia, a więc na goracym uczynku.
Policjant nie ma prawa wprowadzić do systemu zatrzymania, które nie nastąpiło, bo w ten sposób z miejsca popełniałby przestępstwa przekroczenia uprawnień (art. 231 kk) oraz poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariusza państwowego (art. 271 kk) i wrobienia w wykroczenie (art. 235 kk) a my w takim przypadku, jako praworządni obywatele zgodnie z art. 304 kpk powinniśmy natychmiast zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia tych przestępstw przez nadgorliwego, niedouczonego lub złośliwego Policjanta.
_________________
A8 D3 4.0 TDI V8 chip 310KM QUATTRO [G8 DAN]
ALFAROMEO 147 1.6 T.SPARK

Kącik mądrości :

》Prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu i dobrobycie, tylko nie liczni są w stanie znieść nasze sukcesy 《
》Nigdy nie sprzeczaj się z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem 《
》Pieniądze, alkohol i narkotyki są dla mądrych ludzi 《
 
 
aguisa 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Aga
Jeżdzę: A8, D2
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2015-11-22, 22:05   

To , że nie posiadamy przy sobie dokumentu PJ nie oznacza że nie zostanie ono zatrzymane. Policja skieruje wniosek o zatrzymanie do starostwa. Informacja o popełnieniu wykroczenia zostanie wpisana do cepiku wraz pkt karnymi ale jeśli nie przymiemy mandatu to będzie ta pozycja nieaktywna do momentu prawomocnego wyroku . Dane kierowcy i nr PJ policja ma w systemie wiec nie ma problemu z ustaleniem nr PJ które będzie zatrzymane. Pamietajcie, że udając że nie mamy dokumentu przy sobie to nadgorliwy policjant może zrobić wam przeszukanie, tłumaczenie że było to bezprawne przeszukanie :) policjant zawsze to uzasadni podejrzanym zachowaniem sprawcy wykroczenia i podejrzeniu posiadania nilegalnych przedmiotów :)
Jak odmówicie okazania dokumentu tożsamości ( żeby nie ustalili nr prawa jazdy ) pamietajcie że mogą was zatrzymać na 48 godzin do wyjaśnienia a samochód zostanie odholowany.

Kombinować można tylko trzeba uważać żeby nie przekombinować :)
 
 
KRUSZYN_3CITY 
Użytkownik



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: ON
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 40
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-11-22, 22:36   

Ale przepis ten nie reguluje wirtualnego zatrzymania dokumentów. Policjant nie ma prawa wprowadzić do systemu zatrzymania które nie nastąpiło. należy zastosować zbieg przepisu art. 137 ust. 1 pkt. 2 w zw. z art. 135 ust. 1 pkt. 2 o którym to zbiegu wspomniałem wcześniej – że w przypadku uzasadnionego podejrzenia wykroczenia drogowego Policjant ma obowiązek przekazać Sądowi. Należy również zauważyć że nie ma możliwości przekroczenia dopuszczalnej prędkości o 50 km/h nie popełniając jednocześnie wykroczenia zatem w tej sytuacji za każdym razem wypełnione zostają przesłanki stypizowane w art. 135 ust. 1 pkt2. Zaś droga Sądowa jest w tym przypadku koniecznością.Zatem policjant nie może przekazać sprawy bezpośrednio do starostwa z ominięciem drogi sądowej. Dopiero prawomocne postanowienie jest podstawą do zawiadomienia starosty o zatrzymaniu prawa jazdy na podstawie którego starosta winien wydać decyzje administracyjną od której służy odwołanie do SKO. Innymi słowy można się z nimi bawić w berka nawet 3 miesiące może się zdarzyć, że decyzja uprawomocni się po 3 miesiącach od chwili ujawnienia czynu, co będzie oznaczało, że okres zatrzymania prawa jazdy właśnie minął i my ten okres zgodnie z prawem (które nie działa wstecz) przejeździliśmy względnie bezpieczni, bo z uprawnieniami choć bez blankietu.
_________________
A8 D3 4.0 TDI V8 chip 310KM QUATTRO [G8 DAN]
ALFAROMEO 147 1.6 T.SPARK

Kącik mądrości :

》Prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu i dobrobycie, tylko nie liczni są w stanie znieść nasze sukcesy 《
》Nigdy nie sprzeczaj się z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem 《
》Pieniądze, alkohol i narkotyki są dla mądrych ludzi 《
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-11-22, 23:00   

KRUSZYN_3CITY napisał/a:
Ale przepis ten nie reguluje wirtualnego zatrzymania dokumentów.....

Czytałem kiedyś owe przepisy i moim zdaniem jest tak jak piszesz.

Co więcej, o ile dobrze kojarzę, w przypadku kiedy twoje wykroczenie będzie zarejestrowane przez nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem to kierujący tym radiowozem policjant już na miejscu powinien również utracić swoje prawo jazdy.
A to dlatego, że przepis mówi (o ile dobrze pamiętam) o ujawnieniu czynu a nie o popełnieniu wykroczenia więc.... wprawdzie policjant prowadzący nieoznakowany radiowóz w trakcie nagrywania nie popełnia wykroczenia (jest również taki zapis) ale czyn przekroczenia prędkości o te 50km/h jako taki już tak i jest to zarejestrowane na ich urządzeniu.
Nie pamiętam wykładni prawnej do tego ale później poszukam :)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
KRUSZYN_3CITY 
Użytkownik



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: ON
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 40
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-11-22, 23:12   

Racja Foss policjant pasażer powinien z automatu zatrzymać prawko policjanta kierowcy. Policjant nie ma tu innego wyjścia musi Policjantowi-Kierowcy zatrzymać PJ na 3 miesiące, potem przekazać do sądu etc.. i jeśli tego nie zrobi popełni przy świadku (przy nas) przestępstwo niedopełnienia obowiązków służbowych (art. 231 kk) zagrożone kara do 3 lat pozbawienia wolności a być może także inne przestępstwa (o czym MY jako porządni obywatele powinniśmy zawiadomić od razu po zdarzeniu organy ścigania.
_________________
A8 D3 4.0 TDI V8 chip 310KM QUATTRO [G8 DAN]
ALFAROMEO 147 1.6 T.SPARK

Kącik mądrości :

》Prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu i dobrobycie, tylko nie liczni są w stanie znieść nasze sukcesy 《
》Nigdy nie sprzeczaj się z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem 《
》Pieniądze, alkohol i narkotyki są dla mądrych ludzi 《
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-11-22, 23:21   

KRUSZYN_3CITY napisał/a:
Racja Foss policjant pasażer powinien z automatu zatrzymać prawko policjanta kierowcy. Policjant nie ma tu innego wyjścia musi Policjantowi-Kierowcy zatrzymać PJ na 3 miesiące, potem przekazać do sądu etc..

Dokładnie.
Policjant pasażer powinien to zrobić w myśli przepisu Prawo o Ruchu Drogowym Art.135 pkt. 1a...
"zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:
a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym"

Czyli policjant kierowca, jak wspomniałem wcześniej, oczywiście nie popełnia wykroczenia ale sam czyn jako taki, tak jak to ujęto w przepisie powyżej, już tak i w myśl tego przepisu policjant pasażer, po ujawnieniu owego czynu (ujawnia go w trakcie rozmowy z kierowcą zatrzymanego pojazdu) powinien zatrzymać prawo jazdy także swojemu koledze, policjantowi kierowcy :)


Przepis o tym, że policjant w trakcie prowadzenia nieoznakowanego radiowozu i rejestrowania wykroczenia innego kierowcy nie popełnia wykroczenia w przypadku przytoczonego przepisu powyżej nie ma nic do rzeczy.

Ot taki następny polski bubel prawny.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
bazzzyl 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2 FL '99 4x4 193KM AQD
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 328
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-22, 23:27   

Jak zwykle prawo pisane na kolanie, a cierpi na tym obywatel.
_________________

 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2015-11-22, 23:51   

A ja Wam wszystkim proponuje jechać 10 km/h wolniej a unikniecie tych wszystkich paragrafów, kombinacji, wizyt w sądzie i trzy miechy chodzenia z buta <faktycznie>
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.