Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o odszkodowanie  
Autor Wiadomość
trezeguet 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-05-23, 21:07   pytanie o odszkodowanie

Witam. Mam takie pytanko - ostatnio najechałem na wyrwę i uszkodziłem felgę wraz z oponą od strony pasażera - felga mozna powiedziec rozleciała sie na pół jakby ktoś ją przeciął. zgłosilem fakt na policji, pisemko do urzędu tez załatwiłem, okazało sie że droga jest gminna a została przekazana firmie do tzw zabezpieczenia i łatania - dzisiaj jestem po ogledzinach w PZU i wyszło ze koleś wycenił mi szkodę na 1055,52 zł. Felga jak na linku http://www.a8team.pl/topics4/2788.htm i oponu Dunlop sport 245/40/R19 19Y
problem mam taki - co mi z tego ze PZU wypłaci mi za jedną felge i oponę - zasłaniał się kodeksem jakims cywilnym hmm ? nie znam sie na tych sprawach - mowil ze jesli szkoda dotyczy 1 szt to za 1 szt wypłacą - tylko ze szukałem takich samych felg i nigdzie ich nie dostane a co sie z tym wiąze nie bede jezdzil na 3 felgach takich smaych a 4 róznej, i dowiedzialem sie podobno ze jak wymienia sie opony to ponoc od razu 2 szt. tzn na jedna oś.
Chciałbym się Was poradzić czy moge sie jakos odwołac i jakos zawalczyc o cały komplet bo wsród moich znajomych nikt takiej sytuacji nie mial i nie wiem jak to rozegrac - wiadomo zwrócą mi 1055 zł a ja musze kupic nowe felgi za ok 2500-3000 i 2 opony za okolo 1200 zł i to nie z mojej winy. prosilbym o porade - pozdrawiam
 
 
lunizS8 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: auto
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: S8 D2 &W211
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 85
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-05-23, 21:20   

Nie chce Cie martwić, ale ciesz się ze wypłacą te 1055 zl. Kiedys mialem krakse A6 i dostało całe zawieszenie z przodu - rzeczoznawca przyznał wymiane 3 wachaczy z 8 :-/ a w Niemczech odrazu by mi przyznali cały zawias + jeszcze felgi i opony.
_________________
Sweet Child O'Mine

http://www.youtube.com/us...u/0/GLYBf0p0fZY

http://www.youtube.com/wa...feature=feedwll
 
 
trezeguet 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-05-23, 21:23   

hehe czyli trafił mi sie interes życia, nie ma to jak polska - zawsze poszkodowany wyjdzie na tym najgorzej, ale licze na to ze ktos mi tu zarzuci jakims bardziej optymistycznym przykładem :)
 
 
Rafelek 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 96
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2011-05-23, 21:36   

Miałem podobną sytauację. Też wypłacili mi ok.1200zł tylko że z firmy Inter Risk. Próbowałem się wykłócić o 4 opony bo to quattro to powiedzieli że szkoda dotyczy jednej sztuki i ich to nie obchodzi że auto ma napęd na 4 koła. Pani w ubezpieczalni powiedziała że jak nie jestem zadowolony to mogę założyć sprawę sądową :-/ Tak więc jak Ci chcą wypłacić to bierz kase bo chyba nic z tym nie da się zrobić. To jest Polska!
_________________
CCCO Herr der Ringe
 
 
BJ 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Bartłomiej
Jeżdzę: S8 D2, A8D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-05-23, 21:42   

Miałem w styczniu podobną sytuację. Straciłem cztery miesiące na korespondencję. W pierwszej odmowie ubezpieczyciel stwierdził, iż nie dostosowałem prędkości.
Skorzystaj z mojej rady- przekaż sprawę radcy prawnemu. W moim przypadku po 3 tygodniach jego działań pieniądze były na koncie.
Co do opon i ich wymiany parami warto napisac odwołanie do Rzecznika Praw Ubezpieczonych lub Komisji Nadzoru Finansowego.
 
 
trezeguet 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 9
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-05-23, 22:06   

heh - BJ ale dostałes kase za komplet ? czy tylko jedną szt. ? ja jechałem odpowiednio - tylk oze ciemno bylo po 21 i przede mna samochód jechał heh no i bomba ;/ nawet kazałem policjantom wpisac ze jechalem zgodnie z przepisami i tak tez w protokole wpisali :)
 
 
BJ 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Bartłomiej
Jeżdzę: S8 D2, A8D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-05-24, 19:40   

Otrzymałem pieniądze za dwie opony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.