Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoda z oc sprawcy-kilka pytań  
Autor Wiadomość
oliwier30 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 148
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2016-01-02, 06:58   Szkoda z oc sprawcy-kilka pytań

Witam,dzień przed sylwestrem,gdy wkońcu mechanik ogarnął do końca moją audi po naprawie skrzyni,pewna rozkojarzona Pani postanowiła zatrzymać sie na tyle mojego auta.
Jest to moja pierwsza kolizja w związku z tym mam kilka pytań:

1.Sprawczyni ma oc w TUW miał ktoś już doczynienia z tą firmą?

2.Po zgłoszeniu szkody w TUW zaproponowano mi auto zastępcze,dostarczono mi nową Toyote Auris kombi,jednak przedstawiciel z wypożyczalni powiadomił mnie że auto jest tylko na 3 doby,czy jest możliwość przedłużenia auta zastępczego?Prowadzimy z żoną sklep monopolowy i audi w tej chwili była jedynym naszym środkiem transportu.(audi nie jest wciągnięta w firmę)

3.Czy jest sens brać firmę która pomaga w załatwianiu odszkodowania?

4.I tu pytanie ciekawostka,niedawno wymieniłem zderzak bo był popękany,obecnie zderzak jest srebrny,czy uwzględnione jest w tym wypadku lakierowanie go?

Poniżej załączam kilka fotek,może ktoś plus minus wyceni?Uszkodzony jest zderzak,wgięta i poprzecierana klapa,pęknięta lampa przy zamku,zamek nie odbija do końca,wydech spadł z mocowań,co się dzieje pod zderzakiem nie mam pojęcia,czekam na rzeczoznawce.









A tyle zostało z autka tej Pani

 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-01-02, 08:55   

Podstaw auto do warsztatu, najlepiej jakiegos zaprzyjaznionego. Niech porozbieraja auto i zobacza co sie dzieje pod spodem. No i rzeczoznawca niech przyjedzie do nich na ogledziny.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-01-02, 11:05   

Auto zastępcze musisz mieć zapewnione na cały okres naprawy Twojej Audi. Jak oni nie chcą dać Ci na dłużej to wbijaj do wypożyczalni i przekażesz fakurtę im do zapłacenia. Albo w warsztacie gdzie oddasz auto zapytaj o zastępcze. W ASO masz duży wybór samochodów zastępczych w Audi :P A zderzak dostaniesz od nich nowy gdybyś robił bezgotówkowo. Lakierowanie wchodzi w grę bo dla nich nie powinno być różnicy czy Ci go walną na srebrno czy pod kolor. Twój miał lakier.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-01-02, 16:45   

oliwier30 napisał/a:
1.Sprawczyni ma oc w TUW miał ktoś już doczynienia z tą firmą?
ja mialem u nich ubezpieczone swoje poprzednie auto i tak samo miał sprawca wypadku, myślałem ze wszyzstko będzie spoko bo ja stały klient i koleś co wjechał w moje auto tez tam:)

Takiego chamstwa i przeciągania terminów i zwodzenia ludzi jakie zaprezentowali jeszcze nie widzialem !!! Koleś z którym gadałem i chciałem się dogadać wymyślał kombinował, wycena szkody to czysta kpina, bez wyszczególnionego czegkolowiek tylko tekst w piśmie napisanym na kolanie ze zgodnie z panującymi normami itd itp przyznają tyle kasy..... nic na temat kosztów części roboczogodzin itp. Oczekiwanie na pismo prawie miesiąc.

Jak dzwonie i mówię ze wycenili to trochę mało to koleś mówi ze można się dogadać zebym coś zaproponował itd ze nie trzeba pisac listownie wystarcczy zadzwonić, No to po 2 dniach oddzwaniam i podaję propozycję na co dostaje odp ze jak muszę przedstawić kosztorys z jakiegoś zakładu i wtedy pomyśli. Pieprzony burak który maksymalnie przeciąga terminy i próbuje zniechęcić ludzie robiąc ich w konia. Na tekst ze skoro jest taki cwany to oddaje auto do ASO rozmawia już zupełnie inaczej.
Skonczylo się na tym że auto sprzedałem a potem oddałe jeszcze sprawę firmie zajmującej się wyciąganiem kasy z ubezpieczenia (facet z firmy powiedział że takiego przeciągania terminów jeszcze nie widział)

Ogólnie nie polecam TUW'u nikomu i sam nie chec już mieć z nimi nic wspólnego.

[ Dodano: 2016-01-02, 16:49 ]
oliwier30 napisał/a:
dostarczono mi nową Toyote Auris kombi
z tego co mi się wydaje powinieneś dostać auto tej samej klasy.... auris kombi to segment F ?

Ja bym to oddał do dobregoo warsztatu sprawdzonego najlepiej ASO wziął auto zastępcze i tyle,
jak będziesz kombinował to moze 1000zł zarobisz ale czy to warte kombinacji i uzerania się ze złodziejami z ubezpieczalni ?
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
oliwier30 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 148
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2016-01-02, 20:55   

Dzisiaj po długim czasie udało mi się dodzwonić do tej ubezpieczalni z prośbą o przedłużenie czasu użytkowania auta zastępczego,rozmowa z tą kobietą to istna patologia,zaczęła mnie zbywać że za chwile zadzwoni do mnie likwidator i on ustali czy auto należy się dalej i na ile czasu, oraz ustali date oględzin mojego auta.Oczywiście nikt się nie raczył już odezwać,dopiero póznym popołudniem sprawe załatwił przedstawiciel z wypożyczalni samochodów "Panek",który stwierdził żebym póki co spokojnie użytkował auto i wstępnie przedłużyl mi o kolejne trzy dni.
Pytałem o firmy zajmujące się takimi sprawami bo ja najzwyczajniej w świecie nie mam nerwów do takich spraw...

szeryfisch, auto musi być rozbrojone w warsztacie,czy moge to zrobić we własnym garażu?Z zawodu jestem blacharzem samochodowym więc mi raczej nikt nie zarzuci że coś skopałem <hmm>

mkbewe, ja nie mam zamiaru na tym zarabiać,ale auta do ASO nie dam z tego powodu że w przyszłym miesiącu moje auto miało już iść do całościowego lakierowania "po wierzchu" ze względu na kilka purchli i rys zafundowanych przez kogoś "życzliwego",także bez sensu jest teraz żeby serwis malował mi sam tył,który i tak bedzie musiał być pryśnięty przy całościówce.
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-01-02, 21:05   

oliwier30 napisał/a:
mkbewe, ja nie mam zamiaru na tym zarabiać,ale auta do ASO nie dam z tego powodu że w przyszłym miesiącu moje auto miało już iść do całościowego lakierowania "po wierzchu" ze względu na kilka purchli i rys zafundowanych przez kogoś "życzliwego",także bez sensu jest teraz żeby serwis malował mi sam tył,który i tak bedzie musiał być pryśnięty przy całościówce.


w takim razie nic jak zdjąć zderzak alb przygotować go do zdjęcia przy rzeczoznawcy i wszystko dokłdnie z nim spisać, tak żeby przyznali faktycznie to co się należy, Problem jest taki że oni na pewno będą kombinować z roboczogodzinami itd, z tego względu lepszy jest zaprzyjaźniony warsztat który zrobiłby Ci wstępny kosztorys naprawy samochodu.
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
oliwier30 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 148
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2016-01-02, 21:19   

Z tym nie będzie problemu,mam pod nosem warsztat w którym rok pracowałem.
Szczerze mówiąc to sam jestem ciekaw ich wyceny ;)
Pozytywne w całej tej sprawie jest to że żonka teraz już nie ma żadnych wątpliwości że a8 to pożądne auto :D

Ja po wyjsciu z audi jak zobaczyłem tamto pędzidło w jakim jest stanie to byłem pewien że pół tyłu nie mam ;) A strażacy którzy przyjechali na miejsce dopytywali w co ona uderzyła i gdzie to drugie auto,mimo że audi jeszcze nie było przestawione na pobocze :D
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-01-02, 22:49   

teoretycznie mozesz rozbierac sam, ale na warsztacie jest lepiej bo:

-na przykład znam juz kilku likwidatorów, oni jezdza z ramienia róznych ubezpieczalni, moze tam u Ciebie tez ich znaja chłopaki
-dogadaj sie z chłopakami to poprawią co trzeba i gdzie trzeba zeby wyszło lepiej
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
oliwier30 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 148
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2016-01-06, 13:11   

Witam,wie ktoś może jak wereyfikuje sie czy element jest do naprawy czy do wymiany?Wczoraj był u mnie rzeczoznawca,na siłę kombinował jak tu zrobić szkodę całkowitą,padła nawet propozycja żeby podciągnąć pod to plastik który osłania próg bagażnika który u mnie jest cały tylko brakuje kołków i lata luzem (nie ma to nic wspólnego z kolizją),jak stwierdził "zrobi Pan sobie to odrazu",oczywiście odmówiłem bo miało to na celu zwiększenie kosztów naprawy.Sprawa druga,jak już widział że nie gada z kompletnym idiotą,stwierdził że i tak będzie szkoda całkowita bo klapa nadaje się do wymiany <boisie> klapa ma delikatne wgięcie i jest poprzecierany lakier w kilku miejscach,powiedzcie co o tym myślicie?

Ma ktoś może możliwość sprawdzenia ceny nowego zderzaka,lampy prawej (w klapie) i zamka klapy?


 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-01-06, 13:20   

Aluminium robiąc z ubezpieczenia się nie klepie bo się do tego nie nadaje więc klapa do wymiany. Zderzak to plastik więc jeśli jest pęknięty to wymiana. Lampa podobnie(sam klosz nei występuje jako część zamienna). Jeśli będzie chciał to zrobi z tego całkę po cenach z ASO. Jeśli okaże się człowiekiem to policzy trochę mniej niż w ASO i kupisz nieuszkodzone elementy, co najwyżej do polakierowania.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
oliwier30 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 148
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2016-01-06, 13:28   

Dzięki za odpowiedz,szczerze mówiąc nie wiedziałem tego z tym aluminium ;) A przyznam że zdziwiło mnie że z taką wgniotką klapa to już szrot ;)

Nic tylko czekać na wycenę i się okaże co tam wymyślił,na koniec powiedziałem mu że auto chyba pojedzie do ASO to strzelił focha,wsiadł w auto i pojechał ;)
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-01-06, 13:33   

Jak się dogadasz to Ci zaszpachlują i odejdą koszty, ale w teorii (z czym u naszych ubezpieczycieli jest rożnie) za wgniotę aluminium masz nową część. Wszystko zależy teraz od tego jak podejdzie do tematu Pan od wyceny. O tym też poinformował mnie facet w ASO jak likwidował szkodę. Ledwie otarcie z małym wgnieceniem miałem a błotnik poszedł do tymiany w całości :D
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-01-06, 13:33   

oliwier30 napisał/a:
"zrobi Pan sobie to odrazu"
pieprzony kombinator, 1 raz się z czymś takim spotkałem, u mnie jak był koleś to się wydawał takie bezstronny a tu proszę
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-01-06, 13:34   

Jak jest sporo to specjalnie zawyżają aby była całka a jak jest mało i nie ma szans na całkę to zaniżają... to normalne...
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
oliwier30 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 148
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2016-01-06, 13:38   

mkbewe, jakbym miał to nagrane to myślę że spokojnie by się tym zainteresowała prokuratura,z ludzi robią oszustów a sami przekręty robią.

drago_o, Po co szpachlować,klapa do d2 to koszt dwóch puszek kitu <jezyk2>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.