Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadek śmiertelny DK 17  
Autor Wiadomość
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2015-09-12, 23:50   Wypadek śmiertelny DK 17

https://www.youtube.com/watch?v=HM6dR5MFuY4

http://www.lublin112.pl/t...l-miejscu-foto/

Niestety bylem dziś uczestnikiem tego zdarzenia, kobitka jechała z dzieckiem Golfem 3, wyprzedzała na trzeciego. Kończąc manewr wyprzedzania (ktoś z naprzeciwka jej nie zjechał) zaczepiła swoim tylnym błotnikeim o moj przód z lewej strony. W tym czasie auto przede mna zaczeło hamować i ona też dość ostro. Moje auto po tym jak zaczepiła trochę ją wybiło z toru jazdy, a że było ślisko po deszczu to podczas hamowania zaczeło ją majtać po moim pasie przede mna i w końcy poszła bokiem na przeciwny pas wprost pod nadjezdzające BMW. Uderzenie w BMW poszło w drzwi pasażera gdzie siedział chłopiec na foteliku. SIła była tak duża, że wypadł przez boczną szybę spod pasa, szybę wybił głową. Golfa obróciło na dach i uderzył w auto za mną.
Chłopak po 30 min reanimacji zmarł. LPR przyleciało ale niestety za późno. Matka prawdopodobnie z urazem kregosłupa pojechała do szpitala. Reszcie nic się nie stało. Prędkość moja nie była wieksza jak 70 i podejrzewam, że gościa w BMW tez nie wiecej jak 90.
Mi zabrali rejestrator jazdy, mam nagrane całe zajście. Niestety nie życzę nikomu podobnego widoku.

U mnie straty znikome, nawet blotnik sie nie wgiął tylko porysował.

Dla przestrogi <jeb>
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-13, 01:08   

jak odzyskasz rejestrator wrzuc film
szkoda dziecka....masakra
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-09-13, 04:45   Re: Wypadek śmiertelny dk17

uszek napisał/a:
kobitka jechała z dzieckiem Golfem 3, wyprzedzała na trzeciego.

Takich idiotów w PL jeździ niestety wielu <blee>

uszek napisał/a:
ktoś z naprzeciwka jej nie zjechał...

Można odnieść wrażenie, że chyba każdy kto wyprzedza na trzeciego nie wiadomo dlaczego uważa, że nie dość że ma święte prawo tak robić to jeszcze wszyscy inni mają obowiązek zjechać mu z drogi <blee>

uszek napisał/a:
Uderzenie w BMW poszło w drzwi pasażera gdzie siedział chłopiec na foteliku.
Chłopak po 30 min reanimacji zmarł. LPR przyleciało ale niestety za późno. Matka prawdopodobnie z urazem kregosłupa pojechała do szpitala.

Tu Pani kierowca poniosła ciężką karę.
Nie mogę powiedzieć, że jej się należało... żal mi jej trochę bo stracić dziecko to wielki cios.... i żal małego dziecka bo jeszcze szmat życia miało przed sobą.

Tak jak napisałeś, niech to będzie przestrogą.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2015-09-13, 08:26   

Mam nagranie, zgrałem ale na razie nie bede wrzucał bo prokurator na tym siedzi i nie chce sobie problemów narobic. Najlepsze ze jechalismy z 10 min jeden za drugim maks 70. Jak sie pozniej okazało gośc przede mna hamował bo przed nami byl traktor do koszenia poboczy. Widać go na filmiku
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-13, 09:32   

Niestety często prawie na każdej dłuższej jak 100km trasie w PL takie coś doświadczam że wyprzedzaja mnie kiepskie dupowozy z dziecmi na pokładach. Oni nie wyprzedzaja mnie przy 70 a zazwyczaj jak jade normalnie 90-100. Bywało tez nie raz że na szerokiej jezdni prawą stroną... W obecnym czasie takie sytuacje z racji prac na polach i nie tylko kosiarki sa czeste że sie ciągnie iles aut az się zrobi miejsce do wyprzedzenia zawalidrogi,czasami machne naraz 3 tiry i dwie osobówki ale to jak mam miejsce i no mam czym.

Niedawno w mojej okolicy był wypadek że ojciec z dziewczynka w podobnym wieku przez za szybka jazdę wypadł z drogi i dachując urwało dziecku głowe...jest to wielki dramat dla takiego nieodpowiedzialnego rodzica. Z brzemieniem do końca swych dni...
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2015-09-13, 10:23   

Nie mnie tu osądzać i nie ja jestem sądem.
Człowiek popełnił błąd i poniósł karę, mógł ponieść mniejszą ale los tak chciał.
Założę się, że nie jedna osoba tu na forum miała sytuację gdzie sama mogła przyczynić się do wypadku czy też drastycznie przekraczać dozwoloną prędkość i jej pewność siebie o mało jej nie zgubiła.
Większość uważa, że dobrze tej kobiecie, że ludzka głupota itp.
Niech popatrzą na siebie. Człowiek otrzymał karę, która da jej teraz do myślenie.

Ona straciła dziecko. To jest jej kara. Teraz będzie miała wyrzuty sumienia do końca życia.

Jak to mówią mądry polak po szkodzie, ale najmądrzejsi są ci, których to nie dotyczy i potrafią osądzać innych.

Tyle z mojej strony w tym temacie.
Mi osobiście jest przykro tej sytuacji i nie będę wypisywał tu głupot jak co poniektórzy potrafią .
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

Ostatnio zmieniony przez ernesto 2015-09-13, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-13, 10:40   

FOSS napisał/a:
Można odnieść wrażenie, że chyba każdy kto wyprzedza na trzeciego nie wiadomo dlaczego uważa, że nie dość że ma święte prawo tak robić to jeszcze wszyscy inni mają obowiązek zjechać mu z drogi


nie ma takiego prawa ale mimo wszystko czy nawet ponad swoje wygórowane ego powinnismy takiej osobie pomóc nawet jesli w srodku siedzi najwiekszy chuj bo jemu moze sie nic nie stac a moze zabic osobę jadącą z naprzeciwka ktora niczemu nie jest winna , tym samym i my mozemy mocno oberwać WIĘC ZAWSZE ALE TO ZAWSZE POWINNIŚMY RATOWAĆ TAKIE SYTUACJE I LUDZI NAWET JESLI WEWNĘTRZNIE SOBIE MYŚLISZ ŻE KOLEŚ NA TO NIE ZASŁUGUJE
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-09-13, 11:50   

ernesto napisał/a:
Każdy pisze że dobrze tej kobiecie....

Coś źle przeczytałeś - tego akurat nikt tutaj nie napisał więc o czym mowa <hmm>

preston81 napisał/a:
FOSS napisał/a:
Można odnieść wrażenie, że chyba każdy kto wyprzedza na trzeciego nie wiadomo dlaczego uważa, że nie dość że ma święte prawo tak robić to jeszcze wszyscy inni mają obowiązek zjechać mu z drogi


nie ma takiego prawa ale mimo wszystko czy nawet ponad swoje wygórowane ego powinnismy takiej osobie pomóc nawet jesli w srodku siedzi najwiekszy chuj bo jemu moze sie nic nie stac a moze zabic osobę jadącą z naprzeciwka ktora niczemu nie jest winna , tym samym i my mozemy mocno oberwać WIĘC ZAWSZE ALE TO ZAWSZE POWINNIŚMY RATOWAĆ TAKIE SYTUACJE I LUDZI NAWET JESLI WEWNĘTRZNIE SOBIE MYŚLISZ ŻE KOLEŚ NA TO NIE ZASŁUGUJE

Nie wiem czemu akurat mnie cytujesz, pewnie coś sobie dopowiedziełeś do powyższego cytatu skoro tak akcentujesz swoją wypowiedź więc zauważę, że to co piszesz nie pozostaje w sprzeczności z tym co ja napisałem wcześniej.

To co myślę o osobach tak jeżdżących to jedno, a to że należy pomóc to drugie i są to dwie zupełnie odrębne rzeczy.

Tak się składa, że m.in. jestem ratownikiem wodnym i nie miejsce może tu i pora i nie chęłpię się swoimi czynami ale tak mi się życie się potoczyło, że uratowałem parę osób od pewnej śmierci w tym jedno kilkuletnie dziecko.
Dla niektórych to czyn bohaterski dla innych zwykły odruch bezwarunkowy więc mi wykładów nie potrzeba nt. ratowania ludzi w potrzebie.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2015-09-13, 12:49   

Ja nie moge zrozumiec co ja podkusiło, sznur samochodów przede mna jadacy 70 za mna tez pewnie. Ja jej w lusterku nie widziałem, zobaczyłem ja jak juz traca mój samochod, niestety nie zdazyłem zareagować. Jak patrze na nagranie to juz wcześniej dużo aut z naprzeciwka zjezdza na pobocze więc pewnie już wczesniej wyprzedzała. Niestety jeden gosc sie albo zagapil albo specjalnie nie zjechał nie wiem i wtedy ona uciekała we mnie. Jakbym ja widział w lusterku sam bym uciekł na pobocze bo bylo gdzie, ale niestety.
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-13, 13:51   

FOSS napisał/a:
Nie wiem czemu akurat mnie cytujesz, pewnie coś sobie dopowiedziełeś do powyższego cytatu skoro tak akcentujesz swoją wypowiedź więc zauważę, że to co piszesz nie pozostaje w sprzeczności z tym co ja napisałem wcześniej.


rozwinąłem to tak by do każdego dotarło, nie krytykując ciebie...,znam ludzi którzy po prostu tak myślą " że co ja tu będe się gimnastykował czy hamował wyprzedzał, wiedział co robi niech sie buja , takiego podejścia jest sporo i zwróciłem na to uwagę że nie zawsze chodzi o tego o się naraża ale też o innych którzy mogą ucierpieć przez taką pałę ..
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-13, 14:26   

Oj chłopaki ja was prosze. Śmierc bliskiej osoby to bardzo nieprzyjemna sprawa. Wiem bo sam w piatek miałem to u siebie w domu....
Nie jest tu temat do sprzeczek tylko jak pisano Ku przestrodze. Żeby kazdy pomyslał dwa razy zanim przeceni swoje konie mechaniczne i umiejętności.
Kobieta sama sobie dała najwyższa kare jaka mogła za ten czyn,oj wspolczuje ale mogła to spowodować tez komus i to było by gorsze...
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-09-13, 16:52   

Tragedia i nie ma co dyskutować, zginęło niewinne dziecko..

Nic JEDNAK nie usprawiedliwia głupoty, ciekawe jak to prokurator to rozpatrzy.. Dla mnie to nie wygląda na nie umyśle spowodowanie śmierci a świadome, bo kto normalny robi takie rzeczy z dzieckiem w aucie? Trzeba mieć kręgosłup moralny..

FOSS napisał/a:
uszek napisał/a:
ktoś z naprzeciwka jej nie zjechał...

Można odnieść wrażenie, że chyba każdy kto wyprzedza na trzeciego nie wiadomo dlaczego uważa, że nie dość że ma święte prawo tak robić to jeszcze wszyscy inni mają obowiązek zjechać mu z drogi <blee>

Takie sytuacje są stałym obrazem na naszych drogach, osobiście nie zjeżdżam takiemu pacientowi na żadne pobocze nawet na 1cm. Trzymam się swojego pasa bo skoro ja mogę prawidłowo jechać a ktoś zgrywa rajdowca, albo jeździ po zakrętach "zestawem" osobowym.. Miałem takie 2 sytuacje i tylko rejestrator doprowadził do rozwiązania sporu..

Na pewnym portalu użytkownik Delta napisał (nie byłem uczestnikiem tej dyskusji):
Cytat:
To jesteś prostakiem i o jeździe samochodem wiesz tyle co nic. Zjechanie i zrobienie miejsca to zwykła uprzejmość. Robimy sobie miejsce, pozdrawiamy się gestem ręki i jedziemy dalej zadowoleni z poziomu kultury na drogach. Bo o kulturze to właśnie świadczy. Gdyby wyprzedzającej ktoś zjechał nie doszłoby do tragedii. A przez brak kultury – tobie podobnych pseudo-kierowców, prostaków o niskich pobudkach – nie żyje dziecko. To nie „jej wina” tylko twoja…

Gości myli "poziom kultury" a przestrzeganie zasad litery prawa ruchu drogowego. Człowiek niewinny jadąc swoim pasem przepisowo nagle się staje bandziorem bo wariatowi nie zjechał z pasa i doszło do tragedii.. <faktycznie>

FOSS napisał/a:
Tak jak napisałeś, niech to będzie przestrogą.

Też się przyłączam. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku a szczególnie nad bezpieczeństwem naszym małych pociech i reszty użytkowników dróg.
_________________
 
 
wedka 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 72
Skąd: Zamość/Warszawa
Wysłany: 2015-09-13, 17:38   

Cóż...standardowa sytuacja na DK 17 na odcinku od Kurowa do początku obwodnicy Garwolina. Sam jeżdżę dosyć często tą trasą i czekam na ekspresówkę (teoretycznie powinna być skończona ok.2019 roku), bo co dzieje się na tej drodze, woła o pomstę do nieba. Szczególnie widać to w piątkowe i niedzielne popołudnia. I ta tragedia jest jedną z wielu, które zdarzyły się i jeszcze się zdarzą przed oddaniem do użytku "eski".

Pobocza są za szerokie, przez co wielu kierowców wyprzedza na trzeciego. Nie ukrywam, że i mi się to kilka razy zdarzyło. Ile razy miałem sytuację, że gdybym nie zjechał na pobocze, zaliczyłbym czołówkę z narwańcem z naprzeciwka. A na poboczu często jedzie rowerzysta, pojazd wolnobieżny, w lecie jest też sporo sprzedających jagody czy grzyby.
Sam kompletnie oduczyłem się zjeżdżać na pobocze, gdy komuś bardzo się spieszy i chce mnie wyprzedzić. Pobocze rzecz święta <okok>
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2015-09-13, 17:40   

Bezduszny nie jestem, nawet metr zjadę na pobocze jak potrzeba.
Nieszczęsna kobieta poniosła już największa karę, ten wie co stracił własne dziecko.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-13, 19:01   

Wymuszanie zjazdu na pobocze jest oczywistym wykroczeniem i o ile widział bym jadace na mnie auto bezmyslnego durnia i miał bym gdzie to dla wlasnego zdrowia zjade,ale chetnie wyśle nagranie z kamerki by owego troszke przyszpilowali mandatem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.