Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
A8 D3 4.2 MPI kontra PASSAT B8 2.0 BiTDI  
Autor Wiadomość
skipper 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic-F1
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D3.Pływam;Wellcraft Cruiser
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 110
Skąd: Małopolska i Mazury
Wysłany: 2015-01-10, 22:41   

Apophis napisał/a:
WIesz ja sie nie podniecam autami kolegów. Jeden tez kupuje tylko nowe i po kilku latach padło mu S8 więc nie kupił nastepnej a zainwestował w ta co ma i poprawił bubla.

To uwielbienie do nowych tez kilka osób mi mówiło pokazując np.hundaia i20 za 12tyś euro :D No super fura,moja nexia ma nad nim niejedna przewagę :) Uwierz na słowo że nasze stare A8 to będa jeszcze nejedną wersje passata biły na łeb i w tej materii nic sie nie zmieni.
Przyspieszenie do setki ma tu małe znaczenie,wręcz stwierdze że marginalne.

Wszystko masz rację,natomiast jak się ma 2.0 4 cyl diesel. do 4.2L V8 benz. kto to obroni?
Kumpel sie ze mnie smieje ,na maksa.
_________________
Tylko A8 i Jachty Motorowe.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-10, 22:45   

Gabriel matiz to daewoo a te lubia sie nie psuć :)

skipper, Kopnij tego kolesia w zadek bo mu chyba czegos brakuje :)
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-01-10, 22:46   

Apophis napisał/a:
Przyspieszenie do setki ma tu małe znaczenie,wręcz stwierdze że marginalne.

Ale jak dostawi się do Ciebie taki passat na mieście to ciężko będzie Ci go zgubić..

skipper napisał/a:
Kumpel sie ze mnie smieje ,na maksa.

Trochę ten kumpel nie poważny bo jak można porównywać turbo do wolnossaka? ;) No ale przy tej mocy i wadze passat zrobi robotę..

skipper, czekam na porównanie. Można tylko pozazdrościć osobom, które stać na nowe auta. Mają je 2-3 lata sprzedają i biorą następne. Nie ma nic piękniejszego, masz gwarancję i wszystko nowe..
_________________
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-10, 22:51   

krzychu22.p1i napisał/a:
Ale jak dostawi się do Ciebie taki passat na mieście to ciężko będzie Ci go zgubić..


Wiesz moja natura jest inna ja nie podniecam sie takimi ustawkami wcale. Jednak zawsze gdy mam chec na autobahnie pozapier...sobie to one zwykle powyżej 200 juz zostają w tyle.

I tak jak mówisz turbo z turbo niech się pogania z RSą to peknie na starcie :D
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-01-10, 22:57   

Apophis napisał/a:
krzychu22.p1i napisał/a:
Ale jak dostawi się do Ciebie taki passat na mieście to ciężko będzie Ci go zgubić..


Wiesz moja natura jest inna ja nie podniecam sie takimi ustawkami wcale.

Ale nie chodzi o taką jazdę od świateł do świateł do odcinki, tylko normalną jazdę. Różnicy wielkiej nie zobaczysz.......

Ojj pomyliłem się, będzie na pewno w spalaniu na korzyść tego mniejszego :)

Zobacz jak przyśpiesza:
od 2 minuty: https://www.youtube.com/watch?v=IXuxrCaGnU8
albo: https://www.youtube.com/watch?v=OwIainGJya4
_________________
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-10, 23:07   

Normalną jazdę to Krzysiu nawet 75konne daewoo da radę. Bo wtedy jedziesz ale czym i w jakich warunkach to juz inna bajka :)
 
 
Flash 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 69
Skąd: Kraków/Stavanger
Wysłany: 2015-01-10, 23:19   

Apophis napisał/a:
Za 200tys kupił bym sobie wypasione D4 a nie jakiegoś passata...No sory ale nowe niemieckie auta to porazka. Ile lat ma przeciętne D3? Ile D2? A ile lat pozyje jego passat? po 5 latach bedzie złomem :)


Uważam że niesłusznie aż tak krytycznie piszesz o marce z Wolfsburga. W mojej rodzinie od dekad hasają "pastuchy", sam jednego też mam i raczej prędko się go nie pozbędę ;) Powód jest jeden - nie ma z nim problemów, tak samo jak nie mieli problemów moi rodzice, kupując kolejne modele, w sumie cztery. Nie sądzę że teraz jakość miała by aż tak znacząco klęknąć aby po wspomnianych pięciu latach nie było co zbierać. To nie Prius ;)
 
 
skipper 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic-F1
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D3.Pływam;Wellcraft Cruiser
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 110
Skąd: Małopolska i Mazury
Wysłany: 2015-01-10, 23:25   

Z uwagi na tak dużą rozbieżność będę chciał zrobic test przyspieszenia,zobaczymy kto co pisze,bo w/g VW my mamy teoretycznie słabsze przyspieszenie,sądzę że to tylko papier.
_________________
Tylko A8 i Jachty Motorowe.
 
 
Flash 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 69
Skąd: Kraków/Stavanger
Wysłany: 2015-01-10, 23:29   

Filmiki podrzucone przez krzychu22.p1i, pokazują ze szalu nie ma i starą dobrą eSką by go objechał bez problemu :D
 
 
skipper 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic-F1
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D3.Pływam;Wellcraft Cruiser
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 110
Skąd: Małopolska i Mazury
Wysłany: 2015-01-10, 23:33   

A jak przegram ,to będziecie się śmiali przez rok,moje A8 jest w stanie idealnym,mogę stawać do wyścigu.
_________________
Tylko A8 i Jachty Motorowe.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-11, 01:08   

Stawaj z kim i czym chcesz :) Ostatni dobry pastuch to był B5 a potem to już legendy krążą :D
 
 
bobasgoleniow 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: Q5 2.0 TDI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 97
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2015-01-11, 02:58   

He he co tu porównywać kolega chyba bardziej podjarany niż kupujący. <jezu>
_________________
„Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2015-01-11, 07:35   

Ujmę to tak. Passat to tylko... Passat.
Obrzydliwe, surowe, rdzewiejące, bez polotu, kupa metalu. ( kolega )Teraz tak mówi. Mój kolega kupił nowego Passata Beeee coś tam z 2.0 T benzyna chyba siedem to jest. Bo dla mnie 6, 7, 8 to to samo. Wracając do kolegi po upływie 4 lat dostał oświecenia doszło do niego że żałuje i pluje sobie w brodę że nie kupił Audi.

Ostatni B5 hmmm no też i nie do końca. Ale takim naprawdę ostatnim paśkiem był B4. Tani, prosty, pospolity, typowy samochód który wyparł z Polski Poloneza i dał temu narodowi smak wolności niemieckiej technologii.

Rozumie że osiągi można porównywać. Nie raz byłem w różnego rodzaju dyskusjach, tego tupu:
Aaaa bo moje NOWE Jakieśtam Cośtam z doładowanym silnikiem Makity objedzie spokojnie Twoje A8.

Ale synu, zastanów się co mówisz.
Po pierwsze moje auto ma 18 lat i dalej wygląda świeżo i młodo - Twoje po takim czasie będzie sprzedawane jako maszynki do golenia w tesco, nie wspomniawszy jeszcze tego że co 4 lata muszą robić modernizacje bo auto jest wypierane przez konkurencje ( wyścig szczurów )

Po drugie moje auto ma przejechane ponad 300 tyś i ma się dobrze a bóg wie czy nie drugie tyle. Ty biedaku, zwolenniku szlifierek za 100 tyś zmienisz pół auta.

Moje auto w latach 90 było synonimem luksusu na który można sobie było pozwolić tylko wybranym, Twoje rozdawali za talony i zdrapki w kioskach.

Moje auto w czasach swojego królowania po drogach miało osiągi którym mało kto dorównywał, Twoje ledwo osiągało 150 i setkę w 20 sek.

Na boga Twoje auto nowe kosztowało 70 tyś moje 300

Chcesz porównań postaw obok siebie Nowe A8 a nie starą babkę.

A jest jeszcze taka sytuacja że AUDI w latach wcześniejszych daj my na to 90 dalej było symbolem prestiżu i składali Swoje auta bardzo dokładnie. A inni producenci nie potrafili dobrze zaprojektować wnętrza by nie było widać elementów konstrukcyjnych, składali swoje auta na blachowkręty lub co jeszcze wielce prawdopodobne z motoryzacją mieli tyle wspólnego że produkowali chińskie zabawki dla dzieci lat od 4 - 12
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
Korton 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: a8 d3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 371
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-11, 10:26   

Trzeba sie powoli oswoic z mysla, ze jakis passat, golf, meganka moze skopac nam tylek. Technika poszla do przodu i moc 250-300KM w aucie klasy B/C nie jest czyms nadzwyczajnym. Za chwile wychodzi golf kombi R 400KM, tak wiec uwazac na kombiaki tez :)

Taki passat 2.0 TDI 240KM z DSG to juz ladnie jedzie i wcale sie nie zdziwie, jak bedzie ciut szybsze/wolniejsze od a8 4.2
 
 
bobasgoleniow 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: Q5 2.0 TDI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 97
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2015-01-11, 12:39   

Ale nawet nie można porównywać to inny segment aut.Jak już to A8 można porównać ze stajni VW z pheatonem to ta sama klasa aut tylko że VW był tak zaje..ty że już go nie produkują :D :D :D
_________________
„Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.