Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
A8 D3 4.2 v8 polift .... 20" / prawie FULL :)  
Autor Wiadomość
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-05, 08:27   

maciu napisał/a:
co to znaczy lamane fotele?

W 2/3 długości oparcia Przyjacielu.., jest możliwość elektrycznej regulacji pozostałej części 1/3 z zagłówkiem w kierunku przodu i tyłu , jednocześnie nie ruszajac oparcia ani siedziska.
bardzo przydatna rzecz przy dopasowaniu fotela - ja ją bardzo sobie cenię , gdyż zagłówek mam wtedy bliski głowy ( w razie czego) ;-)

Nowak zg - gratuluje zakupu , niech się kręci......
cyt.;Po ponad 2 miesięcznych poszukiwaniach znalazłem taką sztukę jaką chciałem.
i o to chodzi , to lubię......te słowa mi się podobają, TAKA JAK CHCIAŁEM- pojedź z nami do KRONACH, nie daj się prosić :mrgreen:
 
 
martinezzg 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 366
Skąd: Czeladź/Śląsk
Wysłany: 2012-04-05, 09:22   

i tak kolego szybko znalazłeś swoją sztukę - ja jak sprzedałem MB eSkę - to ósemki szukałem prawie pół roku i chyba z 15 aut odwiedziłem - w końcu trafiłem w niemcach na samym końcu autko i kupiłem...choć jednej rzeczy mi brakuje - dodatkowego oświetlenia wewnętrznego :)
_________________
A8>eSka
 
 
Nowak_zg 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: Vette
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 137
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-04-07, 11:54   

FOSS napisał/a:
Nnnno nie Pawle, ja muszę chyba przestać tak aktywnie pomagać bo kupujecie takie "golasy" że ja do swojej, niby bogato wyposażonej, będę musiał zacząć dokładać wyposażenie żeby na spotach wstydu nie było :-P

Gratuluję zakupu... super furka... zamieniamy się "łeb w łeb"?? :lol:



Apropos.... do Kronach nie masz ochoty się tym cackiem przejechać?... zebrała się już ładna ekipa :-D

hehe :) no udala sie jesli chodzi o wypas aczkolwiek ... nie musialobybyc wszystkie a i tak by bylo ok ... a ze jest wiecej niz chcialem to nawet lepiej :)

jeszcze raz dzieki za te porady na pw ;)

do Kronach raczej nie pojade bo u mnie to roznie bywa z czasem wolnym i ciezko mi cos planowac ;) chyba ze na "last minute" sie dolacze

maciu napisał/a:

jaki jest przedzial cenowy na taki wypas/rocznik?

za polifta z silnikiem bfm czyli jeszcze nie FSI z lat 05-06 zadbanego od niemca z udokumentowanym przebiegiem sadze ze trzeba dac miedzy 17 a 25 tys euro w zaleznosci od wyposazenia i ogolnej atrakcyjnosci oferty oraz auta ;) tak +/- wiadomo ze mozna znalezc taniej i drozej .... ale mniejwiecej taki jest przedzial cenowy za sensowne oferty

cerbera napisał/a:
Kolego piekna lala.Pochwal się jeśli możesz gdzie szukałeś,czy widziałeś jakieś inne godne uwagai??Sam już szukam z 2 tyg :-x


szukalem na mobile.de, autoscout24.ch, autoscout24.de, tipcars.cz, otomoto.pl, moto.allegro.pl

kazdy z tych serwisow przegladalem codziennie przewaznie z 3 razy odswierzajac nowo dodane oferty... nie interesowaly mnie auta slabo wyposazone, w nieciekawym dla mnie kolorze ( mial byc czarny, ewentualnie jakis elegancki ladny lub w ostatecznosci srebrny ), silnik tylko 4.2 ( nie 3.7 czy 6.0 ... nie zaden tdi ), szukalem obowiazkowo z:
fotelami komfort lub sport
keyless-go
pakietem chrom wewnatrz
4x klimatronikiem
bose

a ze trafila sie duuuzo lepiej wyposazona w kolorze ktory najbardziej chcialem ... to duze szczescie

raczej odrzucalem auta z wloch i francji ( aczkolwiek jakby sie trafila jakas warto obejrzenia to bym pojechal ), skupialem sie na niemcach i szwajcarach... ale przegladalem tez czeskie i polskie aukcje na wszelki wypadek. Obejrzalem pare sztuk, dzwonilem w duzo miejsc ... ale wiekszosc albo odpadala juz po rozmowie albo po wstepnych ogledzinach.


do tych ktorych nie zacytowalem ;) :

dzieki za mile slowa, ciesze sie ze sie auto podoba :)


aha jeszcze sie wypowiem co do foteli
jako ze mam fotele na fullu ale rowniez siedzialem w fotelach sportowych w a8 ;)
moge smialo powiedziec ze jak dla mnie sportowe sa wygodniejsze ( mimo ze mam komforty ) ... z tym ze jednak wole komforty ze wzgledu na to ze mam w nich masaz i wentylacje ( czego w sportowych miec nie mozna )...
pomijam fotele podstawowe bo wg mnie w a8 to troche nieporozumienie ...


ps. wesolych i spokojnych swiat wszystkim w gronie przyjaciol, znajomych i rodziny :)

jakby ktos szukal zadbanego auta to mam s6 c6 na sprzedaz ;) w ramach OT

http://allegro.pl/show_item.php?item=2281503959

[ Dodano: 2012-05-17, 18:23 ]
jak kupilem audi to sobie wracalem oszczednie po niemczech
srednie spalanie z trasy 600km wynioslo 10.1L
teraz robilem trase po pl tez na autostradzie i tez 600km i srednie spalanie 12.0 ...
a jechalem rownie oszczednie ... nie wiem jakim cudem zrobilem wynik wczesniej na granicy 10L

oba wyniki wziete z FIS`a i nie weryfikowane przez tankowanie.
predkosci w obu przypadkach bardzo spokojne i oszczedne tj. ok 120-140km/h

i tu pytanie do innych uzytkownikow 4.2 ... do jakich wynikow spalania udaje wam sie zejsc na FISie przy oszczednej jezdzie ?

i prosze bez tekstow typu ze skoro mam 4.2 to powininem sie liczyc ze spalaniem ... tak licze sie tylko po prostu czasem mam ochote pojechac sobie wolno i zobaczyc do jakiego spalania uda mi sie zejsc ... ;) nie zawsze trzeba jezdzic 200km/h+ ;)

[ Dodano: 2012-05-22, 08:15 ]
Doszly felgi ... na ten sezon 19" na oponie 255/40R19




jakby ktos pytal to fotki robione Canononem EOS 5D Mark II

[ Dodano: 2012-05-24, 16:56 ]
Reszta fotek:


















 
 
Pszendza 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8/S8
Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 167
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2012-06-28, 08:51   

ładne felgi :evil:
_________________
A8- nie dla idiotów !!
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2012-06-28, 10:25   

Nowak_zg napisał/a:
jak kupilem audi to sobie wracalem oszczednie po niemczech
srednie spalanie z trasy 600km wynioslo 10.1L
teraz robilem trase po pl tez na autostradzie i tez 600km i srednie spalanie 12.0 ...
a jechalem rownie oszczednie ... nie wiem jakim cudem zrobilem wynik wczesniej na granicy 10L

oba wyniki wziete z FIS`a i nie weryfikowane przez tankowanie.
predkosci w obu przypadkach bardzo spokojne i oszczedne tj. ok 120-140km/h

i tu pytanie do innych uzytkownikow 4.2 ... do jakich wynikow spalania udaje wam sie zejsc na FISie przy oszczednej jezdzie ?
Mam ten sam silnik co ty i jak wracałem swoim z Niemiec po zakupie to też wyszło mi podobnie.Po czterech miesiącach eksploatacji auta tylko na Pb spalanie jest jak dla mnie bardzo zadowalające (średnio 11.5- 14 litrów). Zaznaczam,że autem nie jeżdżę dużo po mieście,bo wtedy spalanie na pewno skoczyłoby pod 20 litrów.Co do spalania w trasie to udało mi się zrobić kiedyś fajny wynik na FIS poniżej 9 litrów,ale jazda do 100km/h.Ale taka jazda a8 to męczarnia i nie praktykuję tego,ale podobnie jak Ty chciałem sprawdzić jaki wynik uda mi się uzyskać. :mrgreen:
Ja nie kasowałem spalania na FIS już dawno i widnieje na nim 12.9-13.1 litra,ale faktycznie tankowaniem wychodzi mi troszkę mniej.Choćbyś nie wiem co robił to na trasie te 9-11 literków musi spalić i tyle.
 
 
martinezzg 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 366
Skąd: Czeladź/Śląsk
Wysłany: 2012-06-28, 10:34   

u mnie podobnie - jak wracałem z niemcowni to ok 10 wziął, jak robiłem doświadczenie do Rothenburga-zresztą tam się widzieliśmy-to jazda ok 100 z całą resztą samochodów spalanie ponizej 9(ale to nie jazda) średnio mi pali 11,5-14 litra - gazu +20%
_________________
A8>eSka
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-06-28, 10:43   

Co do paliwa , to w Niemczech paliwo jest czystsze i co z tym idzie ma więcej oktanów .
Oktany w paliwie to wiadomo , im więcej tym więcej mocy ma silnik (oczywiście nie przyrost 30km tylko w granicach 1-4KM) ale też moment obrotowy jest większy (nieznacznie , ale jest)
Przez to że u nas Paliwo jest bardziej zanieczyszczane (mieszanki wody itp) niż w Niemczech , co równa się mniej oktanów , i potrzeby więcej mocy(paliwa) by wykonać tą samą praktykę jazdy co w Niemczech , czy Szwecji , czy Norwegi .
Byłem kiedyś moim ex Oplem Senatorem 3.0 24V w Norwegi , tam lałem 95PB , spalanie w granicach 12L/100km (zrobiłem ich tam około 4000km) , w polsce spalanie wzrosło do 13-15L/100km , a lałem tutaj też 95PB z "BP" ;-)
Niby też szwedzkie paliwo , a spalanie się różniło ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
martinezzg 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 366
Skąd: Czeladź/Śląsk
Wysłany: 2012-06-28, 11:40   

mdamian akurat to o czym piszesz ma mało ze sobą wspólnego- oktany nic do zanieczyszczeń nie mają :) - zajmuję się tym od 12,5 lat:)
ale w niemcowni paliwo jest z innymi dodatkami uszlachetniającymi -mniej zanieczyszczen trwałych - oktany te same tak w skrócie..przez to wydajniejsze..
_________________
A8>eSka
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-06-28, 11:45   

martinezzg, Dzięki za poprawienie , nie wiedziałem jak to napisać i może trochę pokręciłem , ale i tak na jedno wyszło , mamy paliwo gorszej jakości niż w innych krajach , nie ma co się oszukiwać ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-28, 12:07   

Ja swoją D2 bez problemu robie przy spokojnej jeździe 10-11l lub ok 9 na szosach(prędkośc emerycka-przepisowa :lol: ) Ale w niemczech lepsza jakośc paliwa zawsze przedklada sie na mniejsze zuzycie :)
 
 
gtfan 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6b
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 111 razy
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 1283
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-28, 16:03   

mdamian napisał/a:

Oktany w paliwie to wiadomo , im więcej tym więcej mocy ma silnik (oczywiście nie przyrost 30km tylko w granicach 1-4KM) ale też moment obrotowy jest większy (nieznacznie , ale jest)


To nie jest prawda.. Liczba oktanowa określa podatność paliwa na spalanie stukowe i w żadnym wypadku sama z siebie nie wpływa na moc silnika.
http://autokult.pl/2011/0...a-a-moc-silnika
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-06-28, 16:33   

gtfan, I tu mnie wyprowadziłeś z błędu :shock:
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
martinezzg 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 366
Skąd: Czeladź/Śląsk
Wysłany: 2012-06-29, 11:16   

liczba oktanowa to MON RON - i wbrew pozorom większe znaczenie ma ta druga - ale nic tu do rzeczy nie ma zawartość zanieczyszczen....
na chwilę obecną najgorzej ma się trzecz dotycząca silników napędzanych ON - niestety dodatek 7%estrow zawartość FAME znacznie pogasza jego jakość -zapchane filtry,wieksze spalanie,słabsze auto...
ale co prawda to prawda w niemcowni i zza wschodnią granicą oraz olej ONB0 na niektórych bazach wPolsce(np.Stobno)jest zdecydowanej jakości
HOWK :)
_________________
A8>eSka
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-06-29, 12:33   

martinezzg napisał/a:
na chwilę obecną najgorzej ma się trzecz dotycząca silników napędzanych ON - niestety dodatek 7%estrow zawartość FAME znacznie pogasza jego jakość -zapchane filtry,wieksze spalanie,słabsze auto...


I właśnie tu jest "haczyk" Koncerny naftowe muszą (tak mi się wydaje) mieć jakieś umowy z producentami aut , producenci wkładają filtr cząstek stałych , żeby auta tak nie kopciły , a koncerny naftowe dają więcej syfu w ON żeby się te filtry zapychały , a jak wiemy te filtry cząstek stałych to nie są tanie rzeczy :mrgreen:
Co z tego że kupisz auto ON , nie dość że droższe w zakupie od PB , to jeszcze w eksploatacji przebija PB pod względem eksploatacji , rozrząd , filtry , to wszystko Diesel ma droższe od PB .
A ile mniej spali taki ON4.2 od PB4.2 :?: :?:
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
martinezzg 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 366
Skąd: Czeladź/Śląsk
Wysłany: 2012-06-29, 13:21   

na chwile obecna tak - kiedys przy znacznej różnicy w zakupie ON i PB miało to jakiś sens - teraz niestety już nie ma!....
_________________
A8>eSka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.