Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak ubezpieczyć A8 ?  
Autor Wiadomość
arti_dg 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 4.2 D2 310KM
Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-09-05, 00:05   

psych napisał/a:
Udało mi się znaleźć rozwiązanie!

Dopiero w trzecim oddziale jaki odwiedzilem, bardzo pomocna Pani zadzwonila do Warszawy i przy przeliczaniu wartości auta zrezygnowała ze złodziejskiej wyceny Eurotax, na rzecz wyceny indywidualnej INFO-EXPERT.

Różnica kolosalna!
Wycena Eurotax (te ktora mi wciskali) 5700zł
Wycena Info-Expert (dość dlugi wywiad telefoniczny, uwzglednione bardzo wiele rzeczy) 15900zł
(i te wycene da się jeszcze podnieść, nie uwzglednili mi 19" felg, bo nie mam na nie faktury, a takich nie bylo w serii, jesli okaze fakture, podniosa wartosc)

Tak wiec, koledzy, jesli ktoś jeszcze miałby takie problemy jak ja, wiecie co robić :) Wymagać indywidualnej wyceny info-expert w PZU..


A jesteś pewien, że w razie szkody całkowitej lub kradzieży też policzą Ci wartość rynkową pojazdu w Info-Ekspert?
Swoją drogą potwierdzam, że w przypadku Euroatax wyceny A8 są na poziome podlumpiałych anglików, oczywiście przed przeróbką i opłatami...
 
 
psych 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-09-05, 11:59   

arti_dg napisał/a:

A jesteś pewien, że w razie szkody całkowitej lub kradzieży też policzą Ci wartość rynkową pojazdu w Info-Ekspert?


Tak, nowa wartość pojazdu mam zapisana za równo w polisie jaką dostałem (jest zapisana w umowie kwota polisy), jak i w PZU w systemie.
_________________
Pozdrawiam
Bartek Chojnacki
 
 
Masa 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 237
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-09-05, 16:09   

cos sie płaci za takie nowe przeliczenie??
_________________

 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2012-09-05, 16:12   

Wyższą składkę, bo wartość auta jest większa.
Ostatnio zmieniony przez labas 2012-09-05, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Masa 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 237
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-09-05, 16:31   

no to chyba musze podjechac do PZU niech licza na nowo :/
_________________

 
 
KaZet 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2012-09-05, 23:15   

I ile kolega zapłacił za dodatkowe AC? Na pewno również przejdę się do PZU... :-D
 
 
psych 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-09-06, 01:20   

Skladka (laczna skladka ubezpieczenia OC,miniAC,NW,szyba,pomoc) wzrosła mi o ok 100zł rocznie. Biorąc pod uwagę różnicę wartości auta - chyba warto, chocby przy kradziezy duzo lepsza suma wyplaty...
_________________
Pozdrawiam
Bartek Chojnacki
 
 
arti_dg 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 4.2 D2 310KM
Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-09-06, 09:27   

psych napisał/a:
arti_dg napisał/a:

A jesteś pewien, że w razie szkody całkowitej lub kradzieży też policzą Ci wartość rynkową pojazdu w Info-Ekspert?


Tak, nowa wartość pojazdu mam zapisana za równo w polisie jaką dostałem (jest zapisana w umowie kwota polisy), jak i w PZU w systemie.


Oki, zdaje sobie z tego sprawę, ale jaką masz pewność, że w przypadku szkody calkowitej lub kradzieży również policzą Ci w IE, a nie w Eorotaxie? Masz taki zapis na umowie? W OWU AC zapewne widnieje informacja, że wycena może być wykonana w IE lu Eurotax....
 
 
psych 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-09-06, 13:52   

arti_dg napisał/a:

Oki, zdaje sobie z tego sprawę, ale jaką masz pewność, że w przypadku szkody calkowitej lub kradzieży również policzą Ci w IE


Wartość ubezpieczenia jest podana w umowie którą podpisałem, oraz w systemie komputerowym pzu - cale dodatkowe wyposażenie auta, również zostało spisane i umieszczone w systemie PZU (czego po pierwszej wycenie nie miałem), umowa jest dokumentem, który podpisują obie strony i jest zobowiązująca. Info-Expert jest systemem Bliźniaczym do Eurotaxu, obie są uznawane przez PZU i to własnie PZU robiło mi tę wycenę - dziwne byłoby więc zanegowanie własnej wyceny, a nawet jeśli by do tego doszło mam mocny argument na piśmie. Z doświadczenia wiem, że nawet jeśli ubezpieczalnie lawirują, to już sądy bardzo dobrze bronią praw ubezpieczonych. Mi taki zapis daje komfort psychiczny, ot choćby w przypadku kradzieży, gdy nie ma możliwości zrobienia indywidualnej wyceny szkody bo nie ma auta... zawsze mam zapis, podpisany przez ubezpieczyciela ile wdg. niego bylo ono warte.

Dodam że jest to indywidualna wycena konkretnego auta: Przy wycenie spisano VIN, Dowód rejestracyjny pojazdu, każdy nawet najdrobniejszy element wyposażenia (np. podgrzewane fotele, czy solardach). I jest to w protokole po stronie ubezpieczyciela.
_________________
Pozdrawiam
Bartek Chojnacki
 
 
arti_dg 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 4.2 D2 310KM
Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-09-06, 15:20   

psych napisał/a:
arti_dg napisał/a:

Oki, zdaje sobie z tego sprawę, ale jaką masz pewność, że w przypadku szkody calkowitej lub kradzieży również policzą Ci w IE


Wartość ubezpieczenia jest podana w umowie którą podpisałem, oraz w systemie komputerowym pzu - cale dodatkowe wyposażenie auta, również zostało spisane i umieszczone w systemie PZU (czego po pierwszej wycenie nie miałem), umowa jest dokumentem, który podpisują obie strony i jest zobowiązująca. Info-Expert jest systemem Bliźniaczym do Eurotaxu, obie są uznawane przez PZU i to własnie PZU robiło mi tę wycenę - dziwne byłoby więc zanegowanie własnej wyceny, a nawet jeśli by do tego doszło mam mocny argument na piśmie. Z doświadczenia wiem, że nawet jeśli ubezpieczalnie lawirują, to już sądy bardzo dobrze bronią praw ubezpieczonych. Mi taki zapis daje komfort psychiczny, ot choćby w przypadku kradzieży, gdy nie ma możliwości zrobienia indywidualnej wyceny szkody bo nie ma auta... zawsze mam zapis, podpisany przez ubezpieczyciela ile wdg. niego bylo ono warte.

Dodam że jest to indywidualna wycena konkretnego auta: Przy wycenie spisano VIN, Dowód rejestracyjny pojazdu, każdy nawet najdrobniejszy element wyposażenia (np. podgrzewane fotele, czy solardach). I jest to w protokole po stronie ubezpieczyciela.


Oki. Zgadzam się, ale weź pod uwagę, że w przypadku utraty pojazdu bądź całki liczona jest wartość rynkowa na dzień powstania szkody, chyba, że masz gwarantowaną sumę ubezpieczenia. Zakładam, że tak wiekowych pojazdów brak jest możliwości wykupu GSU. I niech później rzeczoznawca wyliczający szkodę policzy w Eurotaxie (teoretycznie równorzędnym) to pozostaje tylko w sądzie udowadniać, że ten system w przypadku A8 wylicza wartości oderwane od rzeczywistości...
Każdego z nas może to spotkać, więc całkowity komfort psychiczny nie jest uzasadniony ;-)
 
 
psych 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-09-06, 17:35   

arti_dg napisał/a:

Każdego z nas może to spotkać, więc całkowity komfort psychiczny nie jest uzasadniony ;-)


Chciałbym widzieć w jaki sposób ubezpieczyciel uzasadniłby spadek 2/3 wartości pojazdu w kilka miesiecy, w stosunku do swojej poprzedniej wyceny.. Wiem, że i tak absurdalne decyzje się zdarzają, ale bez przesady ponieważ pierwszą wycenę dokonywali oni a nie ja, nie byłoby ciężko takiej decyzji podważyć, nawet bez sądu, na zasadzie zwykłego odwołania się...
_________________
Pozdrawiam
Bartek Chojnacki
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-10-21, 20:07   

ja ubezpieczylem auto w link 4 , wycena auta wlg info expert 22,5 tys zł ale juz dzis zadaje sobie pytanie czy dobrze zrobilem wybierajac link 4 , naprawy na oryginalnych czesciach bez wkladu wlasnego .... troszke sie obawiam ze w razie co sie na mnie wypną lecz pzu wycenialo auto na 18tys ... dla trego sklonilem sie ku link4 czy dobrze zrobilem wyjdzie w praniu
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-21, 21:14   

Z doswiadczenia kilku znajomych wiem że link4 to shit. Koledze zaproponowali stawke OC o 100% wyższa niz PZU :lol:
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-10-22, 09:50   

no czasem tak jest lecz mi zaproponowali wycene auta o 4,5 k wyzej niz pzu lepsze warunki ubezpieczenia nie tak sztywne jak w pzutzn moglem podac co mam w aucie solar lusterka s8 itp a nie standard rocznik i tyle co bedzie dalej zobaczymy tez nie do konca im ufam....
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
martinezzg 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 366
Skąd: Czeladź/Śląsk
Wysłany: 2013-10-26, 11:40   

lin4 jest dobre do momentu jakiejś szkody niestety - ( masakra
_________________
A8>eSka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.