Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak ubezpieczyć A8 ?  
Autor Wiadomość
psych 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-08-31, 11:02   Jak ubezpieczyć A8 ?

Od 3 lat ubezpieczam moją A8 w PZU OC i miniAC, z autoszyba i PZU pomoc. Dotychczas bylem zadowolony z ubezpieczenia, cena nie byla zbyt duża a auto ubezpieczone bylo od kradzieży, wandalizmu, czy pożaru.

w tym roku pierwszy raz pojawił się problem:
2 lata temu auto bylo wycenione na 18tys zl (spoko)
1 rok temu 14tys zl (spoko)

W tym roku pytam o ubezpieczenie, aby wiedziec ile katalogowo jest warta moja A8, a pani w okienku oświadcza mi, że wartosc wedlug katalogu PZU to 5700zł! .

Szczeka mi opadla, bo tyle to kosztowaly felgi z oponami a nie samochod.

Szczerze mowiac popadlem w mala panike, lubie i dbam o swoje auto, a tu jesli wartosc katalogowa jest tak niska, to byle stluczka i zaczna sie problemy, bo bardzo latwo przekroczyc wartosc auta i policzyc szkode redukcyjnie, nie wspominajac juz o kradzieży czy innych przypadkach ...

..jak dla mnie jest to jedna wielka masakra, poważnie zacząłem więc mysleć o zmienie auta na nowsze tylko po to aby uniknać problemów z ubepieczycielem jak cos się (odpukać) stanie.

Jak to u Was wyglada koledzy? Jest jakiś sposób, aby podnieść wartość auta do rozsądnego poziomu przed faktem ? Wiem ze jakby cos sie stalo, można iść do sądu i wartosc auta zawyżyć - ale mialem już z tym osobiste doświadczenia wiem ile czasu i zachodu to wymaga, wolalbym po prostu ubezpieczyć auto tak, aby suma ubezpieczenia odpowiadała jego prawidlowej wartości i tyle. Mieć swięty spokój.

Macie jakiś sposób na to ?
_________________
Pozdrawiam
Bartek Chojnacki
 
 
Masa 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 237
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-08-31, 11:23   

U mnie to samo w zeszłym roku wycenili na 26 tyś a w tym roku na 12.500 (mini AC PZU) jak to usłyszałem to mało z krzesła nie spadłem i mowie do gościa teraz za same koła zapłaciłem prawie 7.500 i podniosł wartość na 18.500zł ale co za wyjscie ubezpieczyłem i tyle.Obecnie jestem po zakończeniu szkody (jakiś mistrz porysował mi maske z błotnikami) wypłacili 2.500zł a jakby nie było ubezpieczenia to sam musiałbym kase płacić za malowanie
_________________

 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2012-08-31, 11:32   

Mozna by zrobic specjalna opinie rzeczoznawcy PZM jako pojazd specjalny o szczegolnym znaczniu dla historii itp (tak jak robi sie dla pojazdow zabytkowych kiedy nie chcesz je rejestrowac na zolte blachy), ale za wczesnie na to to raz, dwa za duzo tego jeździ.

Mozna jednak zrobic zwykla wycene z rzeczoznawca PZM, gdzie obliczona bedzie wartosc Twojego samochodu (cos co podnosi jego wartosc w strosunku do serii - felgi, audio etc).
_________________
Black Cars Matters
 
 
jdz1 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 1.6
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jerzy
Jeżdzę: Renault Scenic
Pomógł: 3 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 164
Skąd: Białystok
Wysłany: 2012-08-31, 11:54   

Mam podobnie ale poprostu to olałem. Według PZU wartość pojazdu to coś około 8 tys PLN. Mam wykupiony pakiet w PZU OC, MiniCasco, Auto Szyba, NW i Autopomoc czy coś takiego.
 
 
SamackA8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8 D2 , Audi A6 C6
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 383
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-08-31, 12:08   

Ludziee ! Moja A8 to A8 D2 3.3 TDI 2000 rok (19 grudnia 2000). Teraz spojrzałem specjalnie do umowy (ostatnio mi obniżyli bo wartość pojazdu wcześniej była 26.200.00). Teraz patrzę a tam wartość pojazdu: katalog 23.200.00, a mam wykupione ubezpieczenie OC, MC i PZU auto Pomoc i jakiś wariant komfort. Nie wiem czy to te ubezpieczenia, ale raczej tak ponieważ jest ważne do 11.05.2013 nie wiem czemu wasze A8 takie "tanie" w PZU

[ Dodano: 2012-08-31, 12:15 ]
dice111, miałem tak samo, przyszedł gościu porobił zdjęcia i wyceniał. Wyszczególniał felgi, navi itd.
_________________
I love my A8, A6 and S3 :)
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
Saberek 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Piotrek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 153
Skąd: Lloydminster, Alberta , Kanada
Wysłany: 2012-08-31, 13:54   

Kumpel kupil 2 letniego SungYounga czy jak to sie tam pisze za ponad 50 000 ( kilka lat temu ) i od takiej kwoty naliczylo mu PZU AutoCasco i jak po chyba 4 miesiacach mu go zawineli to wedlug PZU byl wart 35 000 i tyle mu wyplacili , sadzil sie z nimi prawie 2 lata w koncu odpuscil bandzie zlodziei....tak ze uwazajcie :-/
 
 
psych 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-09-02, 12:22   

No niestety niska wartość auta to problem przy kradzieży - w moim przypadku zwrócą mi kase, co najwyżej za koła :/ Jak i przy stłuczce, wartość naprawy powyżej 5000zl bardzo latwo jest prekroczyć, a wtedy juz tylko wyliczenie redukcyjne i marne grosze do wypłaty: przykladowo auto warte jest 5700, wartość naprawy to np. 6000zł = STRATA CALKOWITA, zatem liczymy redukcyjnie, wychodzi ze auto stracilo np. zderzak, nadkole lampe i maske czacujemy wartosc wraku na 4500zl, odejmujemy od wartosci auta przed wypadkiem i dostajemy 1200zl odszkodowania . Malo tego ubiepieczyciel nie ma obowiazku odkupic wraku, po prostu zostaje u nas na podwórku... Niestety przerabialem juz taki temat i sprawy takie koncza sie jedynie w sadzie, bo ubezpieczyciel cwani się jak tylko może. Dlatego jesli jest jakis sposób aby podnieść wartość auta przed faktem a nie po fakcie, bardzo proszę kolegów o pomoc.
_________________
Pozdrawiam
Bartek Chojnacki
 
 
Masa 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 237
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-09-03, 00:06   

Dziwne to co piszesz bo u mnie było kiedyś innaczej miałem swego czasu omege za która zapłaciłem 9tysi baba wjechała mi w dupe jak stałem z prędkością 130km/h auto do kasacji szkoda całkowitą pzu wyplacilo mi 7800zl a reszte auta chcieli odkupic za 1200zl ale ją si nie zgodziłem i sam sprzedałem za 4tys
_________________

 
 
psych 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-09-03, 00:38   

Ubezpieczyciel nie ma obowiazku odkupic wraku, z tego co sie orientuje. (chyba ze cos sie zmienilo przez ostatnie 3 lata) PZU to bardzo dobra ubezpieczalnia, ale wez pod uwage, ze jesli cos sie dzieje, likwidacją szkody zajmuje się ubezpieczyciel sprawcy więc jesli ktoś Ci wiedzie w pupe i do tego ubezpieczony jest w jakiejś kombinatorni, jakich w polsce nie malo... wtedy zaczyna to wygladac tak jak napisalem.

Niestety mialem takie jazdy z moim poprzednim autem, wiec wiem niestety jakich problemow mozna sie spodziewac.

PS. Co do Twojej omegi sam piszesz kupiles ja za 9000zl i ubezpieczyciel tez na podstawie eurotaxu musial wycenic ją na 9000zł.

Ja Audiczkę kupilem 3 lata temu za 20.000zl.. Sporo ją doinwestowalem aby wszystko wyglądało i działało wzorowo i jak slysze ze ubezpieczyciel wycenia wartość auta na 5700zł to mnie szlag trafia, bo tyle to w samych felgach z oponami sie uzbiera ;-)
_________________
Pozdrawiam
Bartek Chojnacki
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2012-09-03, 09:40   

psych napisał/a:
wartość auta na 5700zł
Przecież za tyle nie da się takiego auta kupić, nawet z rocznika 98r Skąd te wyceny się biorą. Przecież jakaś podstawa do tego musi być. Z tyle to można "anglika" kupić i to jeszcze w kiepskim stanie.

Ja właśnie prowadzę batalię z PZU o zniszczony samochód. Zapłacone miałem minicasco.
Skradziono mi kratki ze zderzaka (były wkrętami przyśrubowane co za tym idzie uszkodzili zderzak) zakwalifikowany do wymiany. Uszkodzona klapa bagażnika (ktoś ją chyba z buta potraktował) zakwalifikowana do naprawy.

Diagnoza: Naprawa ekonomicznie nieuzasadniona, samochód został wystawiony na aukcję i ktoś chce go kupić za 8800zł a wart jest według eurotax 12500zł ale odejmując stan samochodu (zakwalifikowany jako dobry) dalej zużycie opon (również dobre) tu i tam jakiś odprysk i rzeczywista wartość 9800zł.
Zatem 1000zł to suma odszkodowania a mnie z tytułu minicasco należy się 70% i to właśnie 700zł mi wypłacono. Ale służą pomocą w sprzedaży tego samochodu osobie która zadeklarowała 8800zł

Czyli mogę go sprzedać i nawet chętnie bym sprzedał ale nie za 10 000zł bo za te pieniądze to wraki na allegro chodzą a ja 8000zł dałem za remont skrzyni i dopiero 20000 km przejechała.

Jak powiedziałem walczę bo kupiłem za 350zł zamiennik zderzaka na allegro co zgodne jest z regulaminem minicasco a to znacznie obniża koszty naprawy i zmienia całą postać rzeczy :)
 
 
Masa 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 237
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-09-03, 11:55   

Gabriel, dlaczego niechcą ci wypłacić kasy u mnie w zeszłym roku ktos zaiwanił kratki z halogenami zgłosiłem do PZU Minicasco wypłacili 780zł (obliczyli jakieś zużycie) w tym roku dokładnie niecały miesiąc temu chcieli ją chyba zaiwanić albo ukrasć to co jest w środku rozwalili wkładke tylniej klapy i chyba jakimś drutem chcieli otworzyć drzwi kierowcy i porysowali chromowana ramke dachu ale nie udało sie otworzyć wiec co gamonie co zrobili?? porysowali maske i dwa błotniki szkoda załatwiona w niecałe dwa tygodnie do wypłaty 2.500zł
_________________

 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2012-09-03, 15:31   

No wypłacili ale 700zł :-P Szkoda przekroczyła 70% wartości pojazdu.
 
 
psych 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-09-03, 23:30   

Gabriel: Nie zazdroszcze :( Wlasnie takiej sytuacji o ktorej piszesz chcialbym uniknąć. Mialem tak z poprzednim autem, rownież kupione i warte bylo ok 15tys zl, ubezpieczyciel wyplacil grosze (wyplata nie przekraczala 3000zl) i zostawil wrak przed moim domem, z ktorym nie mialem ani czasu ani chęci cokolwiek robić... Ja poszedlem do sądu, wywalczylem wartość auta przed wypadkiem prawie co do grosza - tyle ze taka procedura trwala ponad rok, bez auta i pieniedzy.

Mialem troche latwiej bo wlaczylem z OC sprawcy, udalo mi się na drodze analiz rzeczoznawców podnieść wartość auta przed szkodą ponad dwukrotnie. Z minicasco kwote ubezpieczenia znasz i akceptujesz z gory - nic wiec nie da sie zrobic w taki sposb.

Teraz cóż, jak nikt nic nie podpowie sprzedam pewnie autko i kupie jakieś d3 2003-2004 rok, bo je jeszcze normalnie ubezpieczają.

Swoja droga, jesli nie ma sposobów na zawyżenie wartości auta, to najbardziej wspolczuje posiadaczom prawdziwych zabytków i youngtimerow ktorzy jak cos sie stanie w ogole nie mają szans odzyskać pieniedzy ktore wkladaja w swoje cacka :(
_________________
Pozdrawiam
Bartek Chojnacki
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2012-09-04, 03:13   

No tak to już jest, ale to minicasco, to ja płaciłem 100zł więcej do OC, trudno wymagać ze ktoś mi tysiące teraz da za to. A z drugiej strony to był ubezpieczony wtedy jeszcze na 13000zł i taką opłatę za to wołali.
Ale dziś dostałem zderzak zamiennik za 350zł (masakra nie polecam nikomu), faktura jest ;-) a tylną klapę ze zderzakiem tylnym pod kolor (nie trzeba malować) za 500zł używkę zamówiłem na allegro :mrgreen:
dodam jeszcze że kratki te małe zderzaka za 25zł z fakturą zakupiłem, a policzone miałem po 200zł. Teraz zostało wysłać dokumenty z prośbą o ponowne przeliczenie kosztów naprawy z uwzględnieniem kosztów zamienników. No i zmieszczę się w 70% wartości auta. Trochę podłe ale w końcu bez oszustwa, zgodnie z regulaminem minicasco :-P
 
 
psych 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-09-04, 19:51   

Udało mi się znaleźć rozwiązanie!

Dopiero w trzecim oddziale jaki odwiedzilem, bardzo pomocna Pani zadzwonila do Warszawy i przy przeliczaniu wartości auta zrezygnowała ze złodziejskiej wyceny Eurotax, na rzecz wyceny indywidualnej INFO-EXPERT.

Różnica kolosalna!
Wycena Eurotax (te ktora mi wciskali) 5700zł
Wycena Info-Expert (dość dlugi wywiad telefoniczny, uwzglednione bardzo wiele rzeczy) 15900zł
(i te wycene da się jeszcze podnieść, nie uwzglednili mi 19" felg, bo nie mam na nie faktury, a takich nie bylo w serii, jesli okaze fakture, podniosa wartosc)

Tak wiec, koledzy, jesli ktoś jeszcze miałby takie problemy jak ja, wiecie co robić :) Wymagać indywidualnej wyceny info-expert w PZU..
_________________
Pozdrawiam
Bartek Chojnacki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.