Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Konflikt z mechanikiem - co robić???  
Autor Wiadomość
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2012-01-19, 11:27   

Prorok napisał/a:
W piatek chcą abym tam przyjechał bo niby chcą zobaczyc czy aby napewno poszedł tam rozrząd i niby mam przy tym byc


Myślę że powinieneś tam być w ten piątek, ale odpowiednio przygotowany do sprawy. Odwiedz jakąś firmę prawniczą specjalizującą się w odzyskiwaniu odszkodowań, oni są w tym naprawdę niezli, a podpowiedzą Ci co i jak załatwić żeby z niego więcej zedrzeć.

Podam własny przykład:
Wjechałem w tył samochodu na rowerze. Klasyczne wymuszenie. Rozcięty łuk brwiowy (dużo krwi), ktoś wezwał karetkę. Dwa szwy, rower cały.
Kolega w moim imieniu (bo mnie to nonsensem się wydawało) zwrócił się do firmy odzyskującej odszkodowania. Efekt taki ze skierowali mnie do jakiegoś "swojego zaprzyjaznionego" lekarza (przepisał mi kołnierz i co tydzień wizyta) po miesiącu ok 7000zł na rachunku z ubezpieczalni (po potrąceniu prowizji firmy) Dzwonie tam żeby sie pochwalić że przelali kasę, a koleś do mnie : "proszę się ni martwić będziemy się odwoływać. " Podsunęli kilka niezłych pomysłów co zrobić żeby więcej kasy wyciągnąć. Ale nei skorzystałem bo to istne "ciulanie".
Ale wiedzą co gdzie i jak kogoś ugryzć.
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-19, 11:34   

martinezzg napisał/a:

każdy wsiada i mówi o KU...A chyba non stop to chyba czyścisz - nic z tych rzeczy ! ja po prostu dbam :lol:


w swoim mam czarny i jest fajnie. Ale przegiecie paly zrobil kolega minus4 ktory przyjechal prosto od tapicera z nowiutka bezowa skora i zazyczyl sobie aby wpakowac mu w auto duza nawigacje, multifunkcje i takie tam. Oczywiscie do przedlifta. Wiec zawinalem sie w stretcha i mu to zamontowalem. Nawet dziala :)
Ale osrany bylem, nowa skórka a ja tne konsole, klimatronik, upycham milion nowych kabli. Oczywiscie wszystko chirurgicznie czyste :/
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
tomi26 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: Vectra C.
Pomógł: 17 razy
Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 494
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2012-01-19, 12:19   

Prorok napisał/a:
...W piatek chcą abym tam przyjechał bo niby chcą zobaczyc czy aby napewno poszedł tam rozrząd i niby mam przy tym byc ,mechanik przez telefon stwierdził mi ze jak go kręci (co według mnie jest ryzykowne i moze tylko pogłebic problem jesli pasek sie zerwał) to tak jakby wiatr w silniku(w ogóle nie kumam tego stwierdzenia )

kurde no przecież aby stwierdzić czy zerwał się pasek czy też nie to wystarczy zdjąć prawą (stojąc przodem do silnika) obudowę rozrządu i będzie wszystko widać...to tylko dwie śrubki na imbus'a,więc roboty też na jakieś dwie minutki ;-)
_________________
Sygnatura została usunięta bo była za fajna i wszyscy zazdrościli :D
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-01-19, 12:27   

tomi26 napisał/a:
kurde no przecież aby stwierdzić czy zerwał się pasek czy też nie to wystarczy zdjąć prawą (stojąc przodem do silnika) obudowę rozrządu i będzie wszystko widać...to tylko dwie śrubki na imbus'a,więc roboty też na jakieś dwie minutki

skoro mechanik potrzebuje 2 ludzi żeby obejrzeć rozrząd czy się zerwał czy nie :/
to ile potrzebuje do wymiany rozrządu :?: :?:
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
tomi26 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: Vectra C.
Pomógł: 17 razy
Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 494
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2012-01-19, 13:42   

mdamian napisał/a:
skoro mechanik potrzebuje 2 ludzi żeby obejrzeć rozrząd czy się zerwał czy nie :/
to ile potrzebuje do wymiany rozrządu :?: :?:

I tu mi się przypomniał żart,o tym ilu policjantów potrzeba do wkręcenia żarówki :lol:
_________________
Sygnatura została usunięta bo była za fajna i wszyscy zazdrościli :D
 
 
Prorok 
Użytkownik



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Knurów
Wysłany: 2012-01-19, 21:51   

trezeguet napisał/a:
moge zapytać gdzie oddałes te auto ?



J.Fornagiel
ul. J. Dymka 46
Knurów
woj. śląskie
_________________

 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2012-01-20, 08:12   

Prorok napisał/a:
J.Fornagiel
ul. J. Dymka 46
Knurów
woj. śląskie


http://dobrymechanik.net/...-fornagiel.html
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-01-20, 08:23   

czytając opinie na temat dolania oleju , przelania i powiedzenia klientowi że tak ma być to ten mechanik na 100% nie był był moim mechanikiem ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Prorok 
Użytkownik



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Knurów
Wysłany: 2012-01-20, 15:16   

hmm ... od czego zacząć
Wiec tak jak pisałem wczesniej dzis byłem u mechanika (nie wiem czy mozna go tak tytułować ) i zaczeła sie stara spiewka bo odrazu zapytałem czy sprawdzali pasek czy aby napewno jest zerwany i zaczeli wszyscy głos podnosic ze oni niemusza bo sie znaja na tym wiedza jak silnik kreci normalnie a jak na zerwanym pasku i oni to na słuch na 100% diagnozują ze jest pasek zerwany no a ja oczywiscie czymam sie swojego ze chce zobaczyc poczym Fornagiel (własciciel warsztatu ) zdenerwowany moimi niedowierzeniami w jego kompetencje powiedział ze mi pokazy ale ze nie bedzie sciagał pokrywy paska tylko ze nim zakreci co oczywiscie mi sie niespodobało no ale.. po otwarciu auta zauwarzyłem ze przełącznik od gazu jest na zero czyli ani nie na gazie ani nie na bezynie przełączyłem mu to on wsadziła kluczyk i magia silnik odpalił na dotyk :D chłop prawie spalił sie ze wstydu, kazałem mu go zgasic i wysiasc z auta i podziekowałem za dalsza współprace .
Silnik pali normalnie bez zadnego problemu poprostu strach mechanika i brak kompetencji prawie doprowadził mnie do zawału :-x auto stało 2 tygodnie u niego i nic niezrobili a jeszcze mnie nastraszyli niewiem moze to była próba wyłudzenia kasy czy co to było ale juz mi poprostu kamien z serca spadł
Teraz musze szukac innego mechanika na ternie sląska ktory zajmnie sie moim autem i odrazu wymiana paska rozrządu bo juz mnie starch przeszył po owej historii i boje sie jezdzic tym autem bo faktycznie pasek sie zerwie i bedzie załamka ,jesli znacie gdzies fachowca w mojej okolicy który jest wstanie zając sie moim autem dajcie prosze jakis namiar
Jesli znajde gdzies kabelek do mojego telefonu to wrzucę wam nagrana całą dzisiejszą rozmowe z pseudo mechanikiem (poraża mnie fakt ze tacy ludzie prowadzą warsztaty samochodowe)
_________________

 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-01-20, 15:40   

Prorok To Ty się powinieneś cieszyć że taki niby znawca nie zaczął naprawiać twojego auta bo dopiero miał bys problem.
 
 
tomekzabrze 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2 340
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 306
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-01-20, 17:36   

a to widze moj rejon a takie rzeczy sie dzieja....... niezle.... tylko jak ty z zabrza do knurowa trafiles u nas jets wielu mechanikow ktorzy bezporblemu sobie proadza z v8 i z twoimi hamulcami.....
 
 
Prorok 
Użytkownik



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Knurów
Wysłany: 2012-01-20, 21:42   

tomekzabrze napisał/a:
a to widze moj rejon a takie rzeczy sie dzieja....... niezle.... tylko jak ty z zabrza do knurowa trafiles



W Knurowie bo ktos mi dał namiary i polecił tego mechanika


tomekzabrze napisał/a:
u nas jets wielu mechanikow ktorzy bezporblemu sobie proadza z v8 i z twoimi hamulcami.....


Jesli tak to podaj mi jakies namiary adresy ,numery tel. bede bardzo wdzięczny
_________________

 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2012-01-21, 09:27   

Jednak te opinie klientów ze nie umie nawet oleju wymienić są prawdziwe. A myślałem ze ktoś się zdenerwował i takie głupoty napisał, bo wymienić olej to nie trzeba być "mechanikiem" Wstyd że ktoś taki prowadzi warsztat.
Aż se zadzwonię do niego żeby się ponabijać z niego prosto w oczy :D
 
 
baranina24vip 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic+F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8L D3
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-01-21, 13:26   

polecam sprawdzony warsztat AUTO DANECKI w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej obok stacji Orlen jadąc w kierunku Świerklańca. pracują od poniedzialku do piatku w godz 8-16. tel 601-485-731. dlugie terminy oczekiwania bo koles ma sporo zlecen. warsztat nie jest najtańszy ale masz pewnie zrobione. wielu znajomych naprawia u niego swoje auta i nie slyszalem aby ktos byl zawiedziony.
 
 
martinezzg 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 366
Skąd: Czeladź/Śląsk
Wysłany: 2012-01-21, 13:32   

no widzę ze już ktoras z kolei osoba poleca warsztat AUTO DANIECKI - więc może kolego tam uderz - ja auto serwisuję w Turbo Expert w Katowicach - jak na razie nie miałem poważnej sprawy z moim autem- oprócz wymiany oleju grila przedniego nic nie robiłem - ale widzę ze chłopaki są w audi oblatani - zresztą tylko VAG robią ...
_________________
A8>eSka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.