Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Konflikt z mechanikiem - co robić???  
Autor Wiadomość
Prorok 
Użytkownik



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Knurów
Wysłany: 2012-01-15, 19:24   Konflikt z mechanikiem - co robić???

Witam mam mianowicie taki problem niedawno zakupiłem Audi A8 D2 4.2 96r. z małym problemem auto miało zablokowane hamulce poprostu koła trzymały a tak poza tym chodziło normalnie lecz grzały sie mu bardzo koła i postanowiłem nim nie jechac a załadowac go na lawete i zawiesc do mechanika ktory powiedział ze niebedzie zadnego problemu z zrobieniem tego wiec zostawiłem u niego auto dzwoniłem do niego codziennie a on odpowiadał ze narazie niema miejsca w warsztacie wiec auto stoi pod chmurka a ze jest zimno to musi czekac po kolejnym dniu dzwonienia dowiaduje sie ze jezdział autem ponad 80 km/h i ze smiga wszystko elegancko lecz koła czymaja i sie grzeja (to samo mu powiedziałem zanim oddałem mu auto ) było to 5 dni potym jadk oddałem mu auto nastepnego dnia dowiaduje sie od mechanika ze nieumi go odpalic i ze zobaczy dlaczego i mi oddzwoni po około 10 min oddzwonił i powiedział ze ma zła wiadomosc bo pasek rozrzadu sie zerwałi on niewie co dalej i tyle a najlepiej jak bym zabrał odniego auto i oddał je wogule ,dzis pojechałem doniego aby sie rozmowic z nim co i jak sie dokładnie stało po dotarciu zauwarzyłem ze moje auto ot tak sobie stoi na ulicy pootwierane z kluczami w stacyjce nastepnie zajzałem pod maske a tam ani sladu ingerencji jakby nikt nawet niesprawdzał czy faktycznie pasek sie zerwał i czy doszło do kolizji silnika ,rozmowa z mechanikiem oczywiscie doszła do kłutni poczym on mnie wyzucił a ja odmowiłem odbioru auta bo w nietakim stanie go oddawałem a zapomniałem dodac ze jak zapytałem go skad wie ze rozrzad sie zerwał i jest kaplica odpowiedział mi ze go rozbierał na co mu powiedziałem ze niewidac tam zadnej ingerenci to on mi odpowiedział ze on niemusi sprawdzac on wie i tyle a jak powiedziałem mu aby mi pokazał powiedział ze on niebedzie teraz na mrozie mi czegokolwiek pokazywał a jak chce to mam sobie wsiasc do auta i prubowac go odpalic oczywiscie go wysmiałem wie co moze to skutkowac jezeli naprawde rosrzad sie zerwał , wiec chciałem was zapytac co moge w owej sprawie teraz zrobic czy wogule mechanik miał prawo jezdzic tym autem po ulicach i czy jezeli faktycznie rozrzad jest zerwany to czy on powinien teraz wziasc pełna odpowiedzialnosc za to co sie stało bo tak naprawde nadal niewiem czy pasek jest zerwany wsumie to nic niewiem mechanik mnie spławił i tyle .
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-15, 19:47   

Dobrze zrobiłeś że nie odebrałeś auta niech ci oddaje A8 w takim stanie jak mu zaprowadziłeś, najlepiej by było jak byś się poradził jakiegoś specjalisty! Kupiłeś samochód nawet nim nie jeżdżąc, żadne kontrolki się nie paliły na zegarach? Masz jakiś link do aukcji skąd go kupiłeś? To się nie nacieszyłeś z zakupu! :-(
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-01-15, 19:50   

sprawa skomplikowana powiem szczerze. Kupiles tą czarną z allegro?
Masz 2 wyjscia: 1.wziac trzech karkow i zalatwic sprawe polubownie z "mechaniorem"
2.isc do prawnika i zapytac co z tym zrobic
_________________
moje EX- e65 4.4, jest kolejne e65 w kolorze srebra
 
 
Prorok 
Użytkownik



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Knurów
Wysłany: 2012-01-15, 20:09   

granatową , a na zegarze paliła sie tylko kontrolka abs i wykrzyknik na fisie
najgorsze jest to ze niemam pojecia czy tam aby napewno strzelił pasek bo zauwazyłem ze w aucie ubyło paliwa jak i przełącznik z gazu był na zero czyli ani na benzynie ani na gazie a wiem ze był tam uszkodzony elektro magnes z w rozruszniku i raz działał raz nie jak i ze jak jest mało benzyny w baku to auto niepali prawdopodobnie standardowa usterka z koszem w baku i teraz nawet niewiem czy nie objawiła sie któras z tych usterek i chłop sie przeraził auta i np. rozrusznik niechciał krecic i on pomyslał ze silnik sie zblokował bo zerwał sie pasek i nastapiła kolizja silnika czy poprostu niedostawał zadnego paliwa
lub jesli pasek strzelił to w momencie gdy on nim jezdział a ze koła blokuja to musiał mu grubo dac w pizd... aby osiagnoł 80km/h i dlatego nawet nie scagał osłony paska bo zgrzytło i tyle poprostu jeden wielki znak zapytania a ja juz z tych nerwow niemam pojecia jak do tego podejsc
_________________

 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-01-15, 20:32   

Prorok, jest tak jak pisze paulo79,
ja osobiście wybrał bym pakiet 1 , ale tylko jeden kolega by ze mną pojechał i chłop by na biegu sprawdzał co z autem , jak popsół to do sklepu po części i by to naprawiał ;-)

Zawsze możesz wezwać policje że zostawiłeś mu auto do naprawy a on ci je popsół zamiast naprawić i niech policja spisze protokół i tyle , zabierz auto , daj do naprawu (jeśli walnął pasek) to faktura za naprawę do gościa i tyle jak nie zapłaci to do sądu gnoja ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-01-16, 14:37   

Niezły kibel :wpale:

Podchodząc emocjonalnie od razu wybarłbym opcję Nr 1 i wiem, że chłop naprawiłby wszystko co popsuł i wszystko inne którego nawet się nie dotykał i dla całej ekipy postawiłby jeszcze dobry obiad w Hiltonie....
no ale lata lecą i człowiek staje się mądrzejszy więc pomimo drogi "długiej i usłanej tłuczonym szkłem" polecam jednak opcję Nr 2 czyli Policja, wszystko na papier, zeznania, ekspertyza rzeczoznawcy, sąd itd. itp. :-P
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-01-16, 15:17   

Może być kłopot bo jak teraz udowodnić że auto było sprawne przed zostawieniem do naprawy u tego psełdo mechanika.
 
 
Arthur 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6-speed manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: S8 D2,cq V8,90Q B2,RS4b7,A7
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-01-16, 15:18   

kolejna rzecz to czy masz wypisane zlecenie??? co miało byc naprawione, co jest zepsute w aucie, bo zaraz chlop powie ze takie auto mu oddales i wszystkiego sie wyprze :-/
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2012-01-16, 15:41   

No lipa przerabiałem to przy okazji remontu mojej skrzyni.
Koleś miał mnie głęboko gdzieś i nic mu nie mogłem zrobić, bo nic nie podpisaliśmy. Jedno co poskutkowało, że nie miał dowodu rejestracyjnego i przy którejś tam wizycie zabrałem mu kluczyki (bo auto było otwarte a klucz w popielniczce). Następnie zagroziłem że jak mi nie wypisze pokwitowania, że samochód odebrał, aby wykonać odpowiednią pracę, oszacował koszt naprawy i czas naprawy, to dzwonie na policję, że mi skradziono samochód a za godzinę dzwonię że znalazłem go u mechanika i już mi go rozbierają. Koleś wypisał mi co trzeba bo wiedział że jestem zdesperowany już i to zrobię.

Ale generalnie gdyby samochód nie był rozebrany (silnik i skrzynia wyjęta) to pewnie nic bym nie wskórał, bo wypchnął by za bramę i by powiedział ze go tam pozostawiłem.
Ciężka sprawa.
Ostatnio zmieniony przez Gabriel 2012-01-16, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-01-16, 15:41   

Arthur napisał/a:
kolejna rzecz to czy masz wypisane zlecenie??? co miało byc naprawione, co jest zepsute w aucie, bo zaraz chlop powie ze takie auto mu oddales i wszystkiego sie wyprze

raczej wątpię żeby kolega miał wpis przyjęcie auta na warsztat , zawsze zostają połączenia telefonieczne od mechanika do klijenta (kiedy i o której godzienie dzwonił) w którym poinformował ciebie o tym iż najprawdopodobniej zerwał się pasek podczas jazdy próbnej .
Możesz powiedzieć że przyjechałeś do niego samochodem na naprawe hamulców bo za pieczone były i nie dało się tym jechać , a on pojechał bez twojej wiedzy no i .... ;-)
Tylko mówię pierw po policje niech przyjadą i spiszą protokół , potem tak jak Foss mówi do rzeczoznawcy , potem mechanik i z fakturami do niego o zwrot kosztów za naprawe silnika i za wszelkie koszta jakie poniosłeś , czyli Laweta itd ... ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2012-01-16, 15:46   

No i jak był w samochodzie a się tego wypiera to pewnie odciski zabezpieczą. Tylko policji trzeba o tym przypomnieć.
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-01-16, 15:55   

Gabriel, dokładnie , dobrze kolega mówi , polać mu :mrgreen:
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
martinezzg 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 366
Skąd: Czeladź/Śląsk
Wysłany: 2012-01-16, 16:22   

a ja tam widzę tylko jedno wyjście opcja nr.1 !
inaczej nie wróżę powoidzenia ew zacznij tak jak kolega Gabriel - a jak nie wariant 1 powiniem pomóc ;)
_________________
A8>eSka
 
 
tutenhamon 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik f1 GQF
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 26 razy
Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1135
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2012-01-16, 16:50   

Pierwsza sprawa-zlecenie, umowa spisana między właścicielem auta a warsztatem załatwia wszystko. W moim przypadki na umowie mechanik zaznaczał wszystko co tylko udało mu się znależć , nawet najdrobniejszą ryskę na siedzeniu. A i tak oddał auto brudne tak wewnątrz jak i na zewnątrz. Nie będę tu wymieniał cóż jeszcze narobił oproucz tego że przeciągnoł termin naprawy o 6 tygodni i na dodatek chciał mnie skasować za blokady do rozrzondu . Ale o de mnie kasy nie wyrwał bo to ja zadzwoniłem po PAŁY ,a że jego żona jest prokuratorem nie chciał robić sobie afery. miałem go podać do sądu o drobne zniszczenia ,ale taki byłem zadowolonu że już w końcu po 2- miechach odebrałem auto że dałem se na luz . ZAWSZE ZAWIERAJ UMOWE ZLECENIE :!: A w obecnej sytuacji opcja nr 1. :-|
Broń boże do niczego cię nie namawiam.
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
martinezzg 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 366
Skąd: Czeladź/Śląsk
Wysłany: 2012-01-16, 16:58   

czyli widzisz - większość kolegów proponuję metodę na tzw, DELIKATNY WPIERDOL ;)
co za społeczeństwo brutali normalnie : :D :D
_________________
A8>eSka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.