Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
A8 D2 swap 1.9 TDI PD AVF manual 6 gang QUATTRO  
Autor Wiadomość
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2013-10-23, 12:06   

:/
ernesto napisał/a:
Szkoda że jak na taksówce jeżdziłem nie wpadłem na taki pomysł. Ale wolał bym wsadzić 1,8 ADR 125KM 20V :-D :-D :-D :-D :-D :-D

To nie lepiej ten silnik z Vw Lupo ( nie wiem dokładnie jaki tam był ) chyba 1.4 TDI 75km , spalanie 3L w mieście . Podkręcić do do 150KM i wrzucić do A8 d3 i będzie ekologiczna jazda . :/ :wpale: :/
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Marecki 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 280
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2013-10-23, 12:27   

Dajcie już z tym spokój bo nie dobrze się robi od tego 1.9 TDI :-?
_________________
Jazda prosto jest dość nudna, zakrętami trudna, a bokami cudna dla A8 i A6
 
 
dziq111 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 1.9
Skrzynia: man
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: a8
Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 49
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2013-11-03, 20:28   

trochę stary temat. Ale ja mam coś do powiedzenia bo też mam 1.9 avf w a8.
Powiem wszystkim tak o awaryjność to się chłopaki nie martwcie jestem przekonany co do trwałości do tego silnika da rade. co do mocy - niema z tym najmniejszych problemów a do wyścigu z lanosem zapraszam możecie przyjechać nawet z dużą lotka nie wystraszę się, mimo ze to nie jest 4.2 a takie też miałem poprzednio uważam że to chodzi lepiej szybsze nie jest max 240(moj avf chip przelot ic centralny max duży skrzynia z 2,5 tdi)- z przyspieszeniem i reakacja na gaz w czasie jazdy na pewno by was zaskoczył..., Ja mam z 22 calową felgą dodatkowo a i z tym bąki kręci,

pytanie do właściciela tego auta co zrobiłeś z abs udało ci sie jśli przekodować ? moj jest nadpisany zerami i nie da sie nić zrobić i swiecą mi esp i abs chyba ze masz inny knif?

Nie jesteśmy sami pamietaj jest juz przynajmniej 4 a8 z 1.9 tdi narazie remis 2x oska 2x quattro :) ale chyba tylko jeden long? mój :) :
i z tego co wiem chłopaki nie dali rady sobie z klimą mi działa a Tobie?
ale jedyny chyba jestem z przerobka z benzyny 6.0 na 1.9tdi....

Ten kto zrobił taką przekładkę naprawdę sie z tego cieszy auto mało pali w bagażniku niemamy butli i jest fajnie!! do tego niedowiarki że można...
tylko my wiemy że zrobiliśmy dobrze, ja miałem i 4.2 i 6.0 z 4.2 nie powiem ze nie byłem zadowolony ale wkurzała mnie butla z gazu i to że tak naprawde te auto nie miało kopa tylko szybkie było. 6.0 ładnie chodziło ale z moją noga 35l na 100 troche dużo, z nie przejezdzonych pieniędzy w baku kupiłem nowe cackeo,

moje a8 trafia pod młotek jest na sprzedaż ale nie mam ciśnienia zostanie to bede dalej rzeźbić a też zniego chcialem wyciagnąć 300KM i udowodnic ze 4.2 to kupa przy tym silniku,
U mnie jest sztywne koło zamochowe grube półośki od 6.0 duzy centralny ic wydech 3 cale z kwasowki.

[ Dodano: 2013-11-03, 20:31 ]
ku uciesze oglądających mam jeszcze jedną wiadomość jest już a8 1.2 tdi z silnikiem poprzecznie.....
http://www.wardtro.de/html/3l_audi.html

co wy nato :) a wy mówicie że my jesteśmy szaleni....

a tu moje ogłoszenie jak by ktoś chciał
tablica.pl/oferta/audi-a8-long-tdi-nie-awaryjny-silnik-zobacz-sam-22-alu-CID5-ID3Uvmp.html
_________________
zdjecia przedstawiaja moje AUDI po montażu lpg!!
http://www.fotosik.pl/pok...d2da7413be.html
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2013-11-03, 20:55   

Wstawienie 1.9 TDI do A8 to jak ukrzyżowanie pewnej osoby... Już lepiej było wziąć A6 1.9 a nie karać takie piękne auto. Sam będę szukał W12 i dałbym za nie grube pieniądze ale życzę Ci powodzenia w sprzedaniu A8 1.9 tedeji za 33koła.. Jak dla mnie to auto straciło wartość rynkową a cena jest pobożnym życzeniem...
_________________
 
 
dziq111 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 1.9
Skrzynia: man
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: a8
Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 49
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2013-11-03, 21:11   

miałem 6.0 jeździłem dziękuje. Po roku użytkowania max2 wrócisz tutaj i nie bedziesz tym samym czlowiekiem. Ja tez tak gadałem. Nie wierzyłem tyle ze ja sobie z tym poradziłem. Kup jak masz ochotę uwazam ze wszystkiego cza spróbować ja nie żałuję ze kupiłem ! Zanim ktos negatywna opinie napisze o 1.9 w tym aucie niech sie chociaż przejedzie bo gadanie ze nie wypada jest wogóle bez podstawne.
_________________
zdjecia przedstawiaja moje AUDI po montażu lpg!!
http://www.fotosik.pl/pok...d2da7413be.html
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-03, 21:23   

Nie ma co gdybać. Sam na W12 miałem chec ale nie widzi mi sie miec dwóch A8 lecz jestem pewny że jeśli nabył bym egzemplarz w normalnym lub lepszym stanie a nie zajechaną padaczke to na pewno bym nie wyrzucił 6.0 bo duzo pali... :lol:
co do 1.9 tdi to sa super motorki ale...jak słysze ten twardy nieprzyjemny dzwiek ich pracy to mnie bierze nerw.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2013-11-03, 21:48   

Też nie mam nic do 1.9tdi bo sam mi taki dupę na wywoził za czasów szkolnych i nie tylko na opale :-P Jak wyżej napisano ten jego "rech rech rech" sprawia wrażenie,jakby był zepsuty chociaż starej jednostki nie ma co porównywać do nowej z CR! Przy moich przebiegach rocznych 20-30l/100km to wielki pryszcz przy silniku 6.0. Z resztą pożyjemy zobaczymy, może wybiorę RS4/6 :-P
_________________
 
 
dziq111 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 1.9
Skrzynia: man
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: a8
Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 49
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2013-11-03, 21:49   

to nie tylko to ze duzo palił... To tez nato wpłynęło jak widzisz moje a8 zle nie bylo i extra wyposażone. Cale te wyposażenie i silnik to praktycznie imponowanie wśród znajomych... I na zlotach zycie codzienne to co innego ja wymieniłe silnik 16tys zl mało? I jeżdżąc zastanawialem sie gazowa czy nie ? Instalac lpg 10tys i czekasz az znowu cos mu odbije a naprawa jest nie do zrobienia tylko ze wzgledu na brak części. zreszta najczesciej kończy sie wymiana silnika z powodu zatarcia albo coś. Znam juz powod zacierania sie i napewno dałbym sobie znim rade pytanie czy warto? Bagażnik w polowie zajety lub brak zapasu na wczasy jak tym pojechać? , następną sprawa walec u mnie napewno nie. Mam tam fabryczna lodówkę. Decyzja o tej zmianie nie była prosta miałe w końcu jeżdżące w pełni sprawne a8. Ale uwazam to za najlepsza decyzje! Blad jaki popełniłem to to ze założyłem manual skrzynie, z drugiej strony nie czekam na jej awarie. Ciekawe jaka bedzie wasza reakcja po zajechaniu swojego w12 i mysli ze macie auto warte 25tys a 15tys kosztuje sam goły silnik do tego koszty roboty itd.. pewnie wielka radość:) mnie i kolegi napewno radość 1500zl max za 1.9. Co ceny no coz nie sprzeda sie nie bede płakał same felgi nowe kosztowały prawie wartość tego auta.

[ Dodano: 2013-11-03, 21:56 ]
a8 to nie jest wyścigowy wóz-jesli tym chcesz poszaleć powodzenia :) Do sportu mam cos' o masie 830kg i silnikiem audi 2.2t z gt35\42r a rs to juz rs to sa dwie historie... ale jak kupisz wpadaj na cwiarę :p
_________________
zdjecia przedstawiaja moje AUDI po montażu lpg!!
http://www.fotosik.pl/pok...d2da7413be.html
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2013-11-03, 22:21   

Nie, nie chcę przykładowo W12 do wyścigów. Jestem tego zdania, że A8 to nie służy do stawania na kresce a do wożenia dziewczyn na wyjazdy krajoznawcze do lasu. W12 ale w nowszej budzie chciałbym z rocznika 04-05 jako 2 auto, tak aby w trasę pojechać, itp nie do codziennego tyrania. 4.2 v8 jest na prawdę ok i nie spali jak smok ale to zależy jak się jedzie. RS fajne autko, fajne wyposażenie, miejsca pod dostatkiem i można poszaleć bo jest czym, ale jest drogie. Pożyjemy zobaczymy, z planowaniem jest tak, że nie da się wszystkiego zrealizować. Imponowanie wśród znajomych, pff mam to w nosie ale fajnie jest słyszeć jak ledwo mogą wymówić 4.2 a co tu mówić o większych :roll:
_________________
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2013-11-03, 22:34   

dziq111 napisał/a:
(...) zreszta najczesciej kończy sie wymiana silnika z powodu zatarcia albo coś. Znam juz powod zacierania sie i napewno dałbym sobie znim rade pytanie czy warto? (...)p

Jaki ?

PS - sam projekt mi sie podoba, dupowoz do wozenia na codzien, a zaoszczedzone $ mozna wydac na wczasy etc
_________________
Black Cars Matters
 
 
dziq111 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 1.9
Skrzynia: man
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: a8
Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 49
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2013-11-04, 13:40   

jest to problem olejowy. (nie chodzi tylko o jakość) ale co dokładnie tajemnica:)
_________________
zdjecia przedstawiaja moje AUDI po montażu lpg!!
http://www.fotosik.pl/pok...d2da7413be.html
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2013-11-05, 04:03   

Paaanie szczegoly prosze... watpie by o lepkosc badz LL chodzilo
_________________
Black Cars Matters
 
 
Marecki 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 280
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2013-11-05, 10:26   

dziq111 napisał/a:
ale co dokładnie tajemnica:)

Kolega przywędrował na forum żeby się pochwalić 1.9 TDI w A8 a żeby coś pomóc,podpowiedzieć to chyba nie koniecznie :/
_________________
Jazda prosto jest dość nudna, zakrętami trudna, a bokami cudna dla A8 i A6
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2013-11-05, 11:12   

Widziałem tą A8 w Bieruniu jak mieszkałem w Oświęcimiu, fakt faktem ładnie sie prezentuje ale te felgi to za duże do auta, a teraz się dowiedziałem ze to zwykły TDI 1.9 to sie szczerze rozczarowałem, nie wierzę że to zamiata i wymiata, to dalej A8 ale juz bez tego co w A8 najwazniejsze, ja bym czegoś takiego nie kupił, to tak jak do zwykłej osobówki wsadzać silnik od malucha bo wystarczył młotek i przecinak i sie dało go naprawić
 
 
dziq111 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 1.9
Skrzynia: man
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: a8
Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 49
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2013-11-05, 13:35   

no cóż blisko masz przejedz sie przejechać i sie przekonasz jak to chodzi.
a czy za duże? niee tylko auto za małe:)
A o w12 to tz
_________________
zdjecia przedstawiaja moje AUDI po montażu lpg!!
http://www.fotosik.pl/pok...d2da7413be.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.