Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 97 4.2PB ] Problem z porannym odpalaniem samochodu  
Autor Wiadomość
Judo 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 222
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2011-06-17, 09:04   

Ten kraj zaczyna mnie wkur... mało tego , że płacimy za wachę kasę, która nie jest współmierna do zarobków to jeszcze sprzedają taki syf na renomowanych stacjach . Rząd wali Nas po portfelach aż miło co chwila podnosząc akcyze, żeby załatac dziurę budżetową , UOKiK chwali się kontrolami i zabieraniem koncesji stacją ale jak widać nic za tym nie idzie... Długo się zastanawiałem ale ta sytuacja pomogła podjąć mi decyzje co do założenia instalacji LPG - to paliwo będzie zdrowsze dla silnika aniżeli PB na Naszych polskich gównianych stacjach! :wpale:
_________________

 
 
Janek 
Użytkownik


Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: bartosz
Jeżdzę: A8
Wiek: 38
Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 16
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2011-06-18, 08:25   

Podepne się pod temat bo mam ten sam problem z rannym odpalaniem u mnie zaczeło się to po umyciu silnika. Rano odpalam auto odpaliło dobrze ale po chwili zgasło po odpaleniu ponownym auto tak samo reaguje gasnąc po przegazowaniu zaczoł szczelać z tłumika pomyślałem zalało świece podczas mycia. Po wykręceniu cewek wszystkie suche i z białymi końcówkami więc dobrze palą. Ciepły silnik wszystko dobrze tylko rano na zimnym jest problem. Jak sprawdzić cewki czy są dobre ??
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2011-06-18, 08:59   

Janek napisał/a:
Jak sprawdzić cewki czy są dobre

Podepnij Vaga i będziesz wiedział dokładnie którą wywala .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-06-18, 09:07   

Nie koniecznie muszą być same cewki. Mogą być także przewody dochodzące do cewek. Ale tak jak wspomniał już mdamian, najlepiej podpiąć Vaga i sprawdzić dokładnie która, a potem podmianka z sąsiednią. I wtedy wyjdzie która to z cewek.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
tomi26 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: Vectra C.
Pomógł: 17 razy
Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 494
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2011-06-18, 13:48   

U mnie od ponad tygodnia to samo czyli rano z benzyny odpala dopiero za 3 razem :-/
Z gazu z rana odpala bez problemu za pierwszym,kupiłem i wymieniłem regulator ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej,ale nic to nie dało.

Zauważyłem,że jak daje nie dużo,ale raptownie gazu to słychać psss(czyli gdzieś ucieka powietrze w okolicach przepustnicy)i silnik się krztusi.
Muszę przejrzeć te wszystkie przewody od podciśnienia.
 
 
Judo 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 222
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2011-06-24, 15:48   

Hej no więc u mnie w poniedziałek auto już nie ruszyło z parkingu , więc A8 pojechała na lawecie do mechanika- diagnoza następująca - zasyfiony układ paliwowy, wszystko zostało przeczyszczone błędy pokasowane, i furak hula aż miło. Teraz nie wiem czy ta usterka to wina paliwa ( prawdopodobnie z wodą ) na tej felernej stacji, czy też może błędem z mojej strony było wyjeżdżenie paliwa prawie do samego końca i dlatego po zatankowaniu mi gasł bo już układ zassał syf z dołu baku ... Trudno jest mi powiedzieć , może i jedno i drugie miało miejsce, więc osobiście nie polecam tego typu praktyk, jak zbliża się rezerwa to warto chyba już szukać stacji ,bo sędziwe autka nie wiadomo co mają na dnie baku .
_________________

 
 
Marcin1981 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 313
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-09-23, 22:21   

Witam .Mam to samo już od dwóch lat i cały czas z tym walczę , czytam Wasze opowieści i tylko cierpliwość nas ratuje ,Ja już kupiłem cały zbiornik nigdy nie rozbierany i jedyna radość to to że już nie wożę pełnego zbiornika paliwa,ale spada poziom poniżej 1/2 i już dwa ,trzy razy trzeba zakręcić .Pb wyciąga do zera,po dwóch latach posiadania tej małpy pierwszy raz zobaczyłem rezerwę ,mam nawet zdjęcie ;-) .Pompa przed regulatorem daje mi ok.6bar za 3,5 do 4,0 bar .Nie będę pisał co wymieniałem bo szkoda waszego wzroku ,o ile ktoś to przeczyta.Pozostał mi czujnik położenia wału,i moduły zapłonowe. Ale muszę trochę od tego odpocząć,bo teraz mi trochę skrzynia szarpie jak puszczę hamulec i się toczy bez dodawania gazu ale to już inny temat .Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia ,a jak ten problem opanuję to wszystko opiszę .Ps. jak ją kupowałem to się cieszyłem że tyle paliwa w baku.
 
 
darek111 
Użytkownik


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: darek
Jeżdzę: a8(d2)
Wiek: 40
Dołączył: 25 Gru 2012
Posty: 12
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2012-12-28, 22:50   

witam ja dzisiaj zmienialem pompe w a8 to wiem ile ja sie o mordowalem zeby celnac dobrze ,chodzi o trawienie przewodem w dziore i to bez podgladu bo nic nie widac inaczej polowa baku to rezerwa a za pompe dalem 500zl vdo orginal :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.